امروز:24 مه, 2024
کانتورینگ لب

کانتورینگ لب چگونه انجام میشود + مراحل آموزشی

کانتورینگ لب، به کمک ایجاد سایه و روشن موجب می‌شود تا لب‌ها حجیم‌تر جلوه کنند. این کار را می‌توانید حتی در خانه نیز انجام دهید.
سرویس آرایش و زیبایی بافیلو | آیا می‌خواهید لب‌هایتان حجم بیشتری داشته باشد؟ در حالی که اندازه‌ی لب برخی به صورت طبیعی بزرگتر است، برخی لازم است برای حجیم جلوه کردن حالت لب‌هایشان از تکنیک‌های آرایشی کمک بگیرند. کانتورینگ لب، یکی از این تکنیک‌هاست که با استفاده از خط لب، رژ لب، برق لب، هایلایتر و یک کانسیلر انجام می‌شود.

کانتورینگ لب چیست؟

کانتورینگ لب، روشی است که طی آن با کمک لوازم آرایشی تلاش می‌شود تا لب‌ها برجسته‌تر جلوه کنند. هنگامی که کانتورینگ می‌کنید، سایه و روشن‌هایی که روی لب ایجاد می‌شوند، باعث می‌گردند که این تصور ایجاد شود که لب‌ها ابعاد جدیدی به خود گرفته‌اند. اگر لب‌های باریکی دارید، کانتورینگ لب برای شما مناسب خواهد بود. همچنین اگر از شکل لب‌هایتان راضی هستید، باز هم می‌توانید با کانتورینگ لب‌ها را برجسته‌تر کنید.

کانتورینگ لب چگونه انجام می‌شود؟

هر آرایشگری از ابزار مخصوص به خود استفاده می‌کند و بنابراین آنچه در ادامه خواهیم گفت را نمی‌توان یک نسخه‌ی قطعی برای همه دانست، اما می‌توانید برای شروع از آن‌ها کمک بگیرید. در ابتدا اطمینان حاصل کنید که ابزار‌های زیر را در دسترس دارید:
  • خط لب
  • رژ لب
  • برق لب
  • هایلایتر
  • کانسیلر
  • براش لب

 

مراحل کانتورینگ لب چگونه است؟

مرحله اول؛ تاج لب

این مرحله مانند پی‌های یک ساختمان اهمیت دارد و اگر به درستی انجام نشود، رسیدن به نتیجه‌ی مطلوب به خطر می‌افتد. هنگامی که از آرایش لب صحبت می‌کنیم، اولین قسمتی که باید به آن توجه کرد، تاج لب است.
حتی اگر تاج لب شما، به اندازه‌ی کافی مشخص نیست، می‌توانید خودتان آن را «نقاشی» کنید. تنها کاری که باید انجام داد این است که توسط یک خط لب یک درجه تیره‌تر از رنگ طبیعی لب‌هایتان، یک X در قسمت فوقانی مرکز لب بالا، رسم کنید.
کانتورینگ لب؛ تکنیک X

مرحله دوم؛ خط لب

با استفاده از همان خط لب، خط بیرونی لب‌ها را پر رنگ کنید و مانند تصویر، از گوشه‌ی لب شروع کرده و به بالاترین نقطه‌ی X برسانید. برای آنکه لب‌ها حجیم‌تر به نظر برسند، گوشه‌های بیرونی لب را پر کنید.

مرحله سوم؛ رژ لب

برای ایجاد سایه روشن، با استفاده از یک براش لب، تمام قسمت‌های لب را با یک رژ لب نود پر کنید. سعی کنید قسمت‌هایی که رژ لب با خط لب برخورد می‌کند را کاملا در هم ترکیب کنید تا خط جدایی این دو رنگ مشخص نباشد.

مرحله چهارم؛ برق لب

برای زیبایی بیشتر لب‌ها، یک برق لب غیر چسبناک روشن، روی قسمت مرکزی لب‌ها اعمال کنید. شاید فکر کنید که این کار غیرضروری است یا ترجیح شما ماتی بیشتر باشد. اما این مرحله برای برجسته کردن لب‌ها بسیار اهمیت دارد؛ بنابراین آن را از قلم نیاندازید.

مرحله پنجم؛ هایلایتر

حال وقت آن است که تاج لب را کمی هایلایت کنید تا کمی به آن بعد دهید. تمام آنچه باید انجام دهید این است که یک هایلایتر مایع بر روی خط بیرونی تاج لب اعمال نمایید.
آموزش استفاده از برق لب

مرحله ششم؛ کانسیلر

در پایان نیز، با استفاده از یک براش کوچک مقداری کرم کانسیلر در قسمت‌های تیره‌ی صورت و زیر لب‌ها اضافه کنید. این تکنیک ساده باعث می‌شود لب‌های شما برجسته و حجیم‌تر جلوه کند و مهم‌تر از همه به نظر طبیعی باشد.

نکات پایانی بافیلو

در این مطلب نحوه‌ی کانتورینگ لب را آموختید. ممنون از اینکه با یک مطلب دیگر همراه مجله بافیلو بودید.

همچنین نظرات و تجربیات خود را در این رابطه با ما و همراهان ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *