امروز:20 آوریل, 2024
استفاده از گن چه تاثیری روی سلامتی دارد؟

استفاده از گن چه تاثیری روی سلامتی دارد؟

اغلب مردم گن ها را به نام گن های لاغری میشناسند حال آنکه گن لاغری یکی از دسته های پر طرفدار گن میباشد و گن ها را میتون به طور کلی به گن لاغری ، گن فرم دهنده و گن طبی و درمانی تقسیم نمود.

تاریخچه پیدایش گن

سرویس پوشاک بانوان بافیلو | به طور خلاصه صد ها سال قبل کمربند هایی شبیه به گن لاغری ساعت شنی شکمی امروزی بین دختران رواج داشت که در زیر لباس به تن میکردند و نشانه ای برای باکرگی دختران میبود و همینطور خوش فرم نشان دادن بدن در آن زمان به کار گرفته میشد. این کمربند ها قرن ها بین مردم بابل و اروپا رواج داشت و به اقتضای شرایط دچار تغییر میشد. در قرن ۱۶ میلادی و در اواخر دوره ملکه ویکتوریا این کمربند ها برای اولین بار از جنس فیبر و به شکلی شبیه به لباس دوخته شد. از آن زمان تا کنون نیز این لباس ها با مواد جدید و در شکل ها و با خاصیت های مختلف دوخته شده و به فروش میرسند.

اکثر ما با شنیدن واژه گن تصویری از یک کمربند بسیار پهن را در ذهنمان تداعی میکنیم که در زیر لباس و با هدف لاغر کردن (یا لاغر تر نشان دادن) چربی های شکم و پهلو پوشیده میشود. امروزه انواع گن لاغری را در بازار شاهد هستیم که برای تمام اعضای بدن کاربرد دارند.

معروف ترین نوع گن لاغری ، گن لاغری ساعت شنی میباشد که خود به دو نوع گن ساعت شنی شکمی و نیز گن ساعت شنی جلیقه ای (یا گن ساعت شنی تاپی) تقسیم میشود. این مدل از گن ها شبیه ترین نوع گن به کمربندهای لاغری هستند که صدها سال پیش ساخته و استفاده می شده است. گن ساعت شنی شکلی شبیه به استوانه دارد که وسط آن عرض کمتری نسبت به بالا و پایین آن دارد و دقیقا شبیه به یک ساعت شنی میباشد و برای لاغر کردن و فرم دادن به عضلات و ماهیچه های شکم و پهلو به کار میرود.

همچنین از انواع دیگر گن های لاغری میتوان به گن های لاغری بازو ، گن لاغری پا ، گن لاغری برای ران و یا ساق پا ، گن برای لاغری باسن ، گن لاغری سینه و همینطور گن های لاغری سرتاسری نام برد و بنا براین گن لاغری را نمیتوان تنها مربوط به لاغر کردن عضلات شکم و پهلو دانست و بلکه گستره وسیعی از گن ها را شامل میشود که برای لاغر تر کردن تمامی اعضای بدن کاربرد دارند و گن ساعت شنی تنها یک طیف پر طرفدار از این گن ها به شمار میرود.

گن لاغری در مدل های گن لاغری زنانه و نیز گن لاغری مردانه عرضه میشود و خرید گن لاغری را نمیتوان تنها منحصر به خانم ها دانست و گن لاغری مردانه نیز طرفداران زیادی دارد و در بین مردان رواج دارد

استفاده از گن چه تاثیری روی سلامتی دارد؟

پر طرفدار ترین نوع گن فرم دهنده را میتوان گن فرم دهنده باسن (یا گن بزرگ کننده باسن) و نیز گن فرم دهنده سینه دانست. اغلب گن فرم دهنده را گن فرم دهنده زنانه می نامند و بیشتر در بین خانم ها رواج دارد. همچنین انواع گن لاغری را نیز میتوان با یکسری شرایط به عنوان گن فرم دهنده استفاده نمود. گن هایی برای فرمدهی به شکم و پهلو، گن فرم دهنده بازو، گن فرم دهنده ران پا و..

 

یکی از روشهای لاغری که امروزه در جامعه رواج پیدا کرده و طرفداران زیادی نیز پیدا کرده است، لاغری به شیوه لیپوماتیک یا همان عمل جراحی لیپوماتیک میباشد که علت محبوبیت آن نیز به این خاطر است که تنها با یک عمل جراحی، چربی های اضافه آن قسمت بدن خارج شده و بدون نیاز به ماه ها رژیم غذایی و ورزش و تحمل سختی، چربی های بدن خارج شده و حتی بدن به شکل و فرمی زیبا و ایده آل میرسد! اما این روش لاغری مضراتی نیز دارد. همانطور که میدانید بطور کلی عمل جراحی تاثیراتی منفی و گاهی غیر قابل بازگشت بر روی سیستم بدن به جای میگذارد که خارج از بحث ما است. اما شخصی که عمل لیپوماتیک انجام میدهد، (چه عمل لیپوماتیک شکم و پهلو باشد، چه عمل مربوط به باسن و ران و پایین تنه، چه عمل مربوط به بازو و بالا تنه و چه ترکیبی از تمام این عمل ها) هنوز عادات غذایی و تحرک بدن قبل از عمل خود را دارد و بدن نیز به طور غیر طبیعی با این تغییر شکل مواجه شده و تمایل دارد تا شکل قبل خود را بدست آورد و لذا بسیاری از کسانی که هزینه میکنند و عمل لیپوماتیک را برای لاغری اندام هایشان انتخاب میکنند ، پس از مدتی دچار شل شدگی پوست و ماهیچه میشوند و با گذشت زمان حتی ممکن است بدن شان به فرم و شکلی نامتناسب تر از قبل دست پیدا کند و به بیماری های پوستی و مشکلات عضلات و ماهیچه دچار شوند. راه حل این مشکل استفاده از گن میباشد، اما نه هر نوعی از گن ! افرادی که عمل لیپوماتیک انجام می دهند میباست جهت ادامه روند درمان خود اقدام به خرید گن نمایند. گن درمانی باید اصل باشد و از مواد مرغوب و بهداشتی ساخته شده باشد و نیز میبایست تمام اصول درمانی را در دوخت و تولید به کار گرفته باشد.

لذا در انتخاب نوع گن درمانی نیز باید به دقت عمل نمود و در دام فریب برخی از سود جویان که در بازار جنسهای تقلبی و بی کیفیت اما شبیه به گن های اصلی را عرضه میکنند نیفتاد. یکی از قدیمی ترین و معروف ترین فروشگاه های عرضه انواع گن اصل و با کیفیت فروشگاه ماماشاپ میباشد که در تهران فعالیت دارد و به تمام نقاط دور و نزدیک ایران ارسال انجام می دهد.

استفاده از گن چه تاثیری روی سلامتی دارد؟

حال سوال اصلی اینجاست که پوشیدن گن چه تاثیری بر روی سلامتی ما دارد ؟!

در واقع خیلی ها تمایل دارند بدانند که استفاده از گن برای سلامتی بدن مفید است یا مضر؟

این سوال یک سوال اساسی است که جواب آن بله یا خیر نمیباشد! مانند آنکه بپرسیم داروی پنی سیلین برای سلامتی مفید است یا مضر؟! در حالیکه جواب این پرسش به حال کنونی و وضعیت کنونی سلامتی ما و نیز نحوه نگهداری و مصرف و خیلی عوامل دیگر بستگی دارد.

برای پاسخ به این پرسش نکات مربوط به استفاده و نیز تهیه صحیح گن ها را باید بررسی نمود.

۱- اولین نکته در استفاده از گن ، انتخاب صحیح سایز می باشد. در واقع هنگام خرید گن باید توجه داشته باشید که تفاوت اصلی آن با لباس در این است که خاصیت گن جمع کردن و فرم دادن به اندام بدن میباشد و میبایست که کمی اندام های شما را تحت فشار قرار دهد و اگر سایزی بزرگ را انتخاب نمایید، گن خاصیت خود را از دست میدهد و تنها مانند یک لباس آن را بر تن نموده اید! و اگر سایزی بسیار کوچک را انتخاب نمایید، این فشار بیش از توان شما بر بدنتان وارد میشود و شما قادر نخواهید بود در طول روز به مدت زیادی از آن استفاده نمایید و مجبور هستید آن را از تن در بیاورید و ممکن است از آن تاثیر چشم گیری نبینید.

۲- دومین نکته توجه به اصل بودن گن و مواد مصرفی آن است. یک گن مرغوب و با کیفیت اصل (مانند آنچه که در فروشگاه ماماشاپ عرضه میشود) در کل از مواد ضد حساسیت تولید شده است و همچنین به مرور آسیبی به بدن شما وارد ننموده و به بدن و لباس رنگ پس نمیدهد. قابلیت شستشو دارد و با شستشو سایز آن تغییر نمیکند. همانطور که از قدیم نیز گفته اند هیچ ارزانی بی دلیل نیست، پس در انتخاب و خرید گن تنها به قیمت توجه نکنید و کیفیت را هم نیز ملاک قرار دهید و مطمئن باشید از آنجا که گن هم خاصیت فرمدهی و زیبایی و هم خاصیت درمانی دارد و نیز جزء دسته لباس های زیر محسوب میشود، عدم توجه کافی به کیفیت میتواند برای سلامتی بدن شما مضر باشد.

۳- سومین نکته در خرید گن و به خصوص گن لاغری ، توجه به آینده استفاده شما از آن میباشد. زیرا با استفاده از گن لاغری خوب و با کیفیت، پس از مدتی سایز شما تغییر کرده و پس از مدتی نیاز پیدا میکنید که از سایزهای کوچکتر استفاده کنید و لذا متحمل هزینه شوید. پس باید گن لاغری از موادی تهیه شده باشد که خاصیت کشسانی را از بیرون همزمان با خاصیت وارد آوردن فشاری متناسب از داخل و بر بدن شما دارا بوده و یا دارای قابلیت تغییر سایز باشد تا شما را از انجام هزینه های بیشتر بی نیاز سازد. در فروشگاه ماماشاپ انواع گن ساعت شنی وجود دارد که چند ردیف قزن دارند و به شما قابلیت تغییر سایز میدهند و نیز انواع مختلفی از گن های با کیفیت موجود میباشد که شما را از خرید و صرف هزینه بیشتر بی نیاز میکنند

 

۴- نکته چهارم اینکه در سنین رشد و بلوغ ممکن است جوانان و نوجوانان و به تاثیر از سلبریتی ها تمایل زیادی به استفاده از گن نشان دهند که در این سنین و در زمان رشد بهتر است از بستن گن لاغری و به خصوص گن شکم و پهلو خودداری کنند و یا حتما با مشورت پزشک اقدام به خرید گن و استفاده از آن نمایند. البته انواعی از گن نیز وجود دارد که متناسب با بدن در حال رشد طراحی و دوخته شده اند.

۵- گن ها انواع بسیار زیاد و با برندهای بسیار متنوعی در بازار عرضه میشوند که بهتر است پیش از خرید حتما فروشگاه های معتبر و اصل را شناسایی نموده و پس از خرید، نحوه پوشیدن ، استفاده و نگهداری از گن را از فروشندگان آن جویا شوید.

نتیجه

به صورت خلاصه با انواع گن و کاربرد های آن برای لاغری ، درمان و نیز فرمدهی به بدن آشنا شدیم و نکاتی را برای خرید، تهیه، نگهداری و استفاده مناسب از گن ها یاد گرفتیم و متوجه شدیم که استفاده از گن تنها برای بانوان نیست بلکه طیف وسیعی از استفاده کنندگان آن نیز آقایان میباشند.

گن ها در واقع هم در دسته لباس زیر جای دارند و هم در دسته لوازم طبی و درمانی و در نتیجه رعایت نکات بهداشتی در تولید و نیز شرایط نگهداری و استفاده از آنها رابطه مستقیمی با سلامتی استفاده کنندگان از آن ها دارد و میبایست حتما از مراکز معتبر و با کیفیت خریداری و تهیه شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *