امروز: 6 ژوئن, 2023

پوشیدن لباس خواب چه تاثیری بر کیفیت خواب دارد؟

پوشیدن لباس خواب یکی از ضروری ترین کار هایی است که قبل از خواب بایستی انجام دهید چرا که رها کردن ارگان های بدن از شر لباس های تنگ و جذب حس دلپذیری در بدن ایجاد می کند که شما را برای داشتن یک خوابی عمیق و لذت بخش آماده می کند. هر فردی که به فکر سلامتی خود باشد اولین کاری که می کند قبل از خواب لباس های خود را با یک دست لباس خواب راحت عوض کند.

لباس خواب چیست؟

خانم ها و آقایان میدانند که برای داشتن خواب آرام وعمیق بایستی از لباس مناسب استفاده کنند. پوشیدن لباس خواب جدا از این که آسایش و راحتی برای شما به ارمغان می آورد. همچنین پوشیدن لباس خواب قبل از خواب مانع تعرق در شب می شود  که ایا امر ربطی به فصل ندارد.از دیگر مزایای پوشیدن لباس خواب، قبل از خواب احساس سبکی داشتن در طول خواب است.

لباس خواب ها انواع مختلف زمستانی و تابستانی دارند که شما می توانید با توجه به فصل مورد نظر خود لباس خواب خود را تهیه کنید. لباس خواب ها با انواع مختلفی که دارد برای هر سایز و هر سن و سال و جنسیتی مناسب است.

لباس خواب

دلایل استفاده از لباس خواب

از دلایل استفاده از لباس خواب قبل از خواب می توان به مواردی که در لیست زیر امده است توجه کرد:

 • داشتن خوابی عمیق و آرام
 • تنظیم شدن دمای بدن با دمای محیط
 • باعث شل شدن عضلات
 • حذف سموم سمی از بدن
 • داشتن رابطه زناشویی دلپذیر

شما می توانید با پوشیدن لباس خواب باعث کاهش دمای بدن شوید تا از بروز بیماری های پوستی ،تب و… به هنگام خواب جلوگیری کنید. پایین آمدن دمای بدن از آن جهت باعث ایجاد خوابی آرام می شود که در نتیجه کاهش دمای بدن فشار خون نیز کاهش می یابد و همچنین با فعال شدن سیستم عصبی باعث داشتن خوابی عمیق در شما می شود.

ضرورت استفاده از لباس خواب در کودکان چیست؟

از آن جایی که کودکان از بدو تولد تا سن حدود 12 سالگی ساعات زیادی را در خواب سپری می کنند. پس استفاده از لباس خواب مناسب با جنس مرغوب برای سلامتی هر چه بیشتر کودکان ضرورت دارد. به یاد داشته باشید به فرزندان خود بیاموزیذد تا قبل از خواب از لباس خواب استفاده کرد، شیرشان را سر بکشند و با زدن مسواک به سوی تخت خواب رفته تا خوابی آرام و دلپذیر را تجربه کنند.

انواع لباس خواب

اگر عوض کردن لباس هایتان برایتان مشکل است می توانید این روند را به یک قسمت لذت بخش زندگی خود تبدیل کنید به گونه ای که ساعات قبل از خواب نوشیدنی مورد علاقه خود را اماده کنید و در این بازه زمانی می توانید لباس خود را عوض کرده و به سمت نوشیدنی خود رفته و با لذت از حس رها شدن عضلات خود از اسارت لباس های تنگ آزاد کنید و با مرور کردن روز خود نوشیدنی خود را سر کشیده و لذت ببرید، سپس با زدن مسواک خود را برای داشتن یک خوابی عمیق و لذت بخش دعوت کنید.

لباس خواب ها انواع مختلفی دارند که می توان در لیست زیر به چند نمونه از آن ها اشاره کرد:

 • لباس خواب سبک و راحت
 • لباس خواب عروسکی
 • لباس خواب نخی
 • لباس خواب فانتزی

لباس خواب سبک و راحت، لباس خواب های عروسکی، لباس خواب های نخی از جمله لباس خواب هایی است که اکثر افراد قبل از خواب برای داشتن خوابی عمیق و ارام بر تن می کنند. فرهنگ لباس خواب پوشیدن قبل از خواب تقریبا فرهنگی است دکه بسیار جا نیافتاده است اما با فکر به این موضوع که داشتن خوابی کافی و مناسب برای داشتن زندگی بدون دغدغه و بیماری ضروری است، همگی سعی می کنیم تا از لباس خواب استفاده کنیم. داشتن خوابی آرام و کافی موجب فرش شدن مغز می شود و علاوه بر آن امکان یادگیری را در همه سنین به خصوص کودکان افزایش می دهد. شاید برایتان جالب باشد بدانید که کودکانی که از کمبود خواب رنج می برند دقت کمتری نسبت به کودکانی که خواب کافی داشته اند دارند. از جمله بیماری های ناشی از کمبود خواب می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مشکلات روحی و روانی
 • فشر خون بالا
 • دیابت
 • چاقی
 • مشکلات قلبی عروقی
 • مشکلات جنسی
 • سکته و…

با توجه بیماری ناشی از کم خوابی و بی خوابی باید دانست که کم خوابی عوارض جبران ناپذیر زیادی دارد از این رو رعایت اصول داشتن خواب کافی که پوشیدن لباس خواب، ارام بودن محیط خواب، تاریک بودن اتاق و… از استاندارد های داشتن خواب مناسب است.

نوع دیگر لباس خواب که با لباس شب یا لباس فانتزی مشهور است که افراد برای جلب رضایت و زیبا دیده شدن در مقابل نگاه شریک زندگی خود از آن ها استفاده می کند. لباس خواب های فانتزی را خانم های متاهل برای افزایش میل جنسی همسر خود استفاده می کند و سعی می کند با پوشیدن رنگ های متنوع ان شوق و اشتیاق همسر خود را برای داشتن رابطه ایده آل و رمانتیک بیشتر کند.

از دیگر دلایل محبوبیت لباس خواب های فانتزی جنس پارچه این دست از لباس ها است چرا که از پارچه های مرغوب نظیر ابریشم، فلانل، نخ پنبه، حریر، گیپور تهیه می شوند. لباس خواب تاثیر بسزایی در کیفیت خواب و همچنین روابط زناشویی دارد پس استفاده از لباس خواب را برای بهبود خواب و روابط زناشویی را جدی بگیرید.

کلام آخر

در مطالب بالا به همراه بافیلو به بررسی موضوعاتی مانند مانندلباس خواب چیست؟، دلایل استفاده از لباس خواب،  ضرورت استفاده از لباس خواب در کودکان چیست؟، انواع لباس خواب بیسایر موضوعات دیگر پرداختیم که امیدواریم با مطالعه این مطلب به ضرورت و اهمیت استفاده و پوشیدن لباس خواب پی برده و بهترین لباس خواب ها را از بافیلو با بهترین کیفیت و قیمت خریداری کنید.

اشتراک‌گذاری

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *