امروز: 9 دسامبر, 2023

تاریخچه شورت

امروزه با پیشرفت علم و صنعتی شدن زندگی هایمان هر روز بیشتر از پیش به صنایع مختلف احساس وابستگی می کنیم.و چند دهه ای است که صنعت مد همه ما را کم و بیش درگیر خودش کرده است. دیگر کسی با دست در خانه برای خود لباس نمیدوزد و همه به دنبال این هستند که چه لباسی در حال حاضر به اصطلاح مد است. شورت و به طور کلی یکی از این لباس هایت که الان دیگر نسبتا مدت زیادی است که از حالت لباسی صرفا برای پوشش و پاکیزگی و بهداشت در آمده و صنعت خودش را ساخته است و اتفاقا تبدیل شده است به یکی از پرسودترین صنعت های جهان. ما امروز در بافیلو مگ سعی داریم که به تاریخچه پیدایش و شکل گیری شورت و لباس زیر بپردازیم. اگر شما هم علاقه مند هستید که بدانید که اصلا چگونه شد که انسان شروع به پوشیدن نمونه های اولیه این لباس کرد و چه روندی را طی کرد که ما هم اکنون شاهد شورت ها و لباس های ر امروزی هستم و یا به طور کلی به صنعت مد و تاریخچه آن علاقه مند هستید. با ما در بافیلو مگ همراه باشید.

تاریخچه لباس زیر

ما در طول روز از خیلی از چیز ها استفاده میکنیم که تقریبا نمیدانیم از چه زمانی و چطور شد که وارد زندگی انسان شدند این موضوع در مورد لباس های ما هم صدق میکند. شاید در نگاه اول لباس زیر آنچنان چیز اهمیت به نظر نرسد ولی با دقت بیشتر در خواهید یافت که این لباس علاوه بر اینکه  نقش مهمی در سلامت و بهداشت فردی ما دارد امروزه دیگر بر زیبایی های پوشش ما نیز تاثیر دارد و یک صنعت به شمار میاید. پس بیاید بیشتر به تاریخچه پیدایش آن بپردازیم. ما میدانیم که انسان از حدود صد و هفتاد هزار سال پیش شروع به پوشاندن خود با پوشش هایی به اصطلاح لباس کرد این امر به دلیل محافظت از بدن از آسیب ها و ضربه و سرما و  گرمای هوا بوده است ولی بعد از آن مدارکی وجود دارد که نشان میدهد چهارصد و پنجاه سال پیش از میلاد مسیح انسان از لباس های که اجداد لباس زیر ها امروزی به شمار میورند برای پوشاندن خود استفاده میکردند. هدف از استفاده از این لباس ها پوشاندن برجستگی های بدن زنان بوده است. البته مردان نیز از انواعی از آنها برای پوشاندن عورت خود استفاده میکردند.  از آن زمان به بعد بود که اهمیت لباس زیر رفته رفته بیشتر شد.

مطالب مرتبط: مضررات و معایب سوتین اسفنجی 

لباس زیر در قرن ۱۸ میلادی

در این قرن هنوز به دلیل عدم پیشرفت بهداشت و فرهنگ لباسی هنوز به اهمیت لباس زیر زنانه پی برده نشده بود و از آنها صرفا برای جلوگیری از کثیف شدن لباس های رویی استفاده میشد. نجیب زادگان و درباریان از شورت هایی با الیاف های گرانبها استفاده میکردند تا اندام آنها آسیب نبیند و از کثیف شدن لباس های خود جلوگیری کنند. البته کارگران نیز بعضا برای محافظت از اندام های خود از این لباس ها استفاده می کردند.

لباس زیر در قرن ۱۹ میلادی

در این قرن به طور کلی تحول عظیمی در صنعت لباس رخ داد و لباس های متنوعی وارد بازار شدند و به همین دلیل هم رغبت مردم برای استفاده از آنها بیشتر شد در این زمان لباس هایی وجود داشت که یقه و آستین انها جدا میشد ولی انها لباس خاصی به شمار می رفتند و  قشر مرفه جامعه فقط توان خرید آنها را داشتند ولی بصورت کلی تلاش ها در این دوره در جهت تولید لباس برای قشر ضعیف جامعه بود. لباس هایی تونیک مانند با الیاف پشمی تولید میشد که دهقانان و کارگران کشاورزان از آنها استفاده می کردند این لباس برای فصول سرد مناسب بود و توانست طرفداران زیادی را نیز میان این قشر از جامعه پیدا کند.

تحول در تاریخچه لباس زیر 

در سال 1861 در آمریکا برای اولین بار یک لباس زیر طراحی شد . این لباس که بصورت یکپارچه طراحی شده بود و مخصوص زنان بود میان مردم طرفداران زیادی پیدا کرد و مدت زمان زیادی نگذشته بود که نسخه مردانه این نیز وارد بازار شد در این زمان بود که مردم زیادی گرایش به پوشیدن این لباس داشتن البته تاثیر تبلیغات مخصوصا تبلیغات ستاره های هالیوود با پوشیدن این لباس ها و ترغیب مردم برای خرید آنها نیز قابل چشم پوشی نبود و از این زمان بود که شرکت هایی به فکر طراحی تخصصی لباس زیر افتادند و شرکت هایی فقط برای این کار تاسیس کردند و لباس زیر به طرف صنعت شدن حرکت کرد.

مطلب مرتبط: چه سوتینی برای افتادگی سینه مناسب است ؟

تحول بزرگ در تاریخچه لباس زیر

در دنیای امروزی همه اقشار جامعه به اهمیت لباس زیر پی برده اند و از آن استفاده میکنند. قطعا امروزه یک لباس مستقل به حساب می آید و برند ها بزرگ و مطرحی در جهان صرفا به طراحیط تولید شورت و لباس زیر دست میزنند. با ممنوع شدن این لباس ها مردم نیز اشتیاق بیشتری برای استفاده از انواع مختلف آنها دارند.

تاریخچه شورت

همه میدانیم که انسان از زمان به وجود امدن از شاخه و برگ درختان برای پوشاندن خود استفاده میکرد ولی به صورت عمومی استفاده از واژه شورت به دوران رنسانس باز می گردد  در ایمن دوران شورت زنانه پا دار و دراز بودن و بلندی آنها به روز ران ها میرسید ولی بعد شورت های حلقه ای نیز وارد بازار شدند ولی در ابتدا استقبال خوبی از آنها صورت نگرفته ولی با گذشت زمان و استفاده هنرمندان و ورزشکاران از این نوع شورت ها مردم عادی نیز به استفاده از آنها ترغیب شدند.

همچنین بخوانید : شورت اسپلیت چیست ؟

 حرف آخر

شما میتوانید با مراجعه به سایت بافیلو انواع سوتین و لباس راحتی و جوراب شلواری و…. را در انواع طرح ها و رنگ های مختلف خریداری نمایید. همکاران ما در بافیلو در تلاشند که بهترین هارو برای شما به ارمغان آوردند.

 

 

اشتراک‌گذاری

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *