امروز: 9 دسامبر, 2023
آیا ریختن سرکه در ماشین لباسشویی ضرر دارد؟

آیا ریختن سرکه در ماشین لباسشویی ضرر دارد؟

سرکه سفید را می توان برای نرم کردن و رفع بوی بد لباس استفاده کرد. همچنین این مایع ارزان، به عنوان لکه بر مورد استفاده قرار گرفته و کارایی بالایی در شستشو دارد. ناگفته نماند که این محلول باعث تمیز شدن ماشین لباسشویی شده و قارچ ها و بو ی بد لباس ها را از بین می برد.

شما میتوانید برای استفاده از سرکه، آن را با آب مخلوط کرده و یا خود سرکه را در ماشین لباسشویی ریخته و از تمیزی لباس های خود لذت ببرید. برای اطلاعات بیشتر درباره استفاده سرکه در لباسشویی با بافیلومگ همراه باشید.

استفاده از سرکه برای تمیزی لباس ها

تمیز کردن لباس ها با استفاده از سرکه: به جای استفاده از مواد شوینده شیمیایی برای شستشوی لباس ها، می توانید یک فنجان سرکه غلیظ را داخل لباسشویی ریخته تا لباس هایتان تمیز شود.

از بین بردن لکه های لباس: اگر حدود نصف فنجان سرکه سفید را با 5 لیتر آب مخلوط کرده و با استفاده از پارچه تمیز آن را روی لکه مالیده یا مستقیما روی لکه بریزید، سبب از بین رفتن لکه و تمیزی لباس می شود.

سفید کردن لباس با استفاده از سرکه: اگر نیاز به سفید کننده داشتید، یک چهارم بورات سدیم و نصف فنجان سرکه و یک چهارم لیوان آبلیمو را مخلوط کرده و با استفاده از آن لباس هایتان را سفید کنید.

از بین بردن بوی بد لباس ها: اگر در آخرین دور آبکشی نصف فنجان سرکه سفید روی لباس هایتان در داخل ماشین لباسشویی بریزید، بوی بد لباس ها از بین خواهد رفت.

نرم کننده لباس با سرکه: در دور آخر شستشو یک فنجان سرکه سفید غلیظ را روی لباس ها ریخته تا مانند یک نرم کننده عمل کند.

برای مشاهده انواع شورت، سوتین، لباس خواب و ست لباس زیر زنانه می توانید به فروشگاه اینترنتی بافیلو مراجعه کنید.

استفاده از سرکه برای محافظت از پارچه

استفاده از سرکه برای محافظت از پارچه

تمیز کردن ماشین لباسشویی: اگر ماهی یکبار یک فنجان سرکه سفید داخل ماشین لباسشویی ریخته و خالی و بدون لباس کار کند، سبب از بین رفتن رسوبات جمع شده در ماشین لباسشویی می شود.

جلوگیری از الکتریسیته ساکن: اگر از چسبیدن لباس به بدنتان بعد از هر شستشو رنج می برید ریختن یک استکان سرکه سفید غلیظ در داخل لباسشویی روی لباس ها سبب از بین رفتن الکتریسیته ساکن می شود.

از بین بردن رسوب مواد شوینده از لباس ها: اگر لباس هایتان بعد از شستشو زبر یا خشک می شوند به علت رسوب مواد شوینده شیمیایی بوده که با مخلوط 5 لیتر آب و یک لیوان سرکه سفید این مشکل حل خواهد شد.

جلوگیری از رنگ رفتگی لباس های تیره: برای ثابت ماندن رنگ لباس هایتان یک فنجان سرکه غلیظ را داخل ماشین لباسشویی ریخته تا از رنگ رفتگی لباس های تیره مانند مشکی و سورمه ای جلوگیری می کند.

همچنین بخوانید: راه های شستن شورت با جوش شیرین

چگونه با سرکه و جوش شیرین ماشین لباسشویی را تمیز کنیم؟

چگونه با سرکه و جوش شیرین ماشین لباسشویی را تمیز کنیم؟

یکی از مهم ترین کارهایی که هر فرد باید برای ماشین لباسشویی انجام دهد، تمیز کردن مداوم و توجه به تمیزی آن است. چراکه لباسشویی کثیف موجب آلودگی لباس و کاهش طول عمر آن می شود. استفاده از سرکه سفید به تنهایی و یا مخلوط آن با جوش شیرین یکی از راه های ساده و ارزان بوده که با ریختن آن داخل ماشین لباسشویی و استفاده از این مخلوط  به جای مواد شوینده شیمیایی سبب تمیز شدن دستگاه و در نهایت سبب افزایش طول عمر و بهبود عملکرد آن می شود.

برای اطلاعات بیشتر مقاله پاک کردن انواع لکه از لباس زیر را مطالعه کنید.

چه عواملی سبب کثیف شدن ماشین لباسشویی می شوند؟

  1. شستشوی لباس ها با دمای پایین و زیر 60 درجه سبب تجمع آلودگی و جرم در ماشین لباسشویی شده و برای جلوگیری از این امر و ضدعفونی ماشین لباسشویی  باید حداقل ماهی یکبار لباس هایتان را با دمای بالا شستشو دهید.
  2. استفاد بیش از اندازه از شوینده های شیمیایی سبب ایجاد کپک شده، پس در اندازه شوینده در هنگام مصرف دقت کنید.
  3. هرچند وقت یکبار فیلتر دستگاه را تعویض کرده و با این کار از لک شدن لباس ها و بوی بد لباسشویی جلوگیری کنید و در ماشین لباسشویی را بعد از هربار شستن به منظور خشک شدن ماشین و جلوگیری از رشد کپک باز بگذارید.
  4. هرگز لباس های خیس و شسته شده را برای مدت طولانی در داخل ماشین نگذارید و حدالامکان بلافاصله بعد از شسته شدن آنها را بردارید.
  5. داخل لاستیک ماشین لباسشویی را بعد از هربار شستشو با دستمال پاک کرده تا مانع از تجمع آب در لاستیک شده و از رشد کپک جلوگیری شود.

چگونه با سرکه و جوش شیرین جرم ماشین لباسشویی را تمیز کنیم؟

چگونه با سرکه و جوش شیرین جرم ماشین لباسشویی را تمیز کنیم؟

شما می توانید برای تمیز شدن ماشین لباسشویی خود از مخلوط سرکه و جوش شیرین استفاده کرده و با این روش جرم های بوجود آمده را تمیز کنید. ابتدا در یک ظرف آب گرم یک قاشق چایخوری جوش شیرین و نصف لیوان سرکه را اضافه کرده سپس محلول بوجود آمده را برای تمیزی به داخل لباسشویی ریخته و برای چند دقیقه ماشین لباسشویی را بدون لباس و خالی روشن کرده تا کار کند.

تمیز کردن درب و بدنه ماشین لباسشویی با سرکه

مقداری سرکه را در داخل ظرف ریخته و آن را در داخل و روی بدنه و پنل های ماشین لباسشویی اسپری کنید و با استفاده از پارچه با دقت آن را تمیز کرده تا لباسشویی کاملا تمیز شود. این کار برخلاف آنچه فکر می کنید بسیار مهم بوده و اگر انجام آن را به تعویق بیندازید سبب کهنه تر شدن لکه ها وکثیفی ها شده و در نتیجه پاک کردن آنها سخت تر خواهد شد.

سخن آخر

در این مطلب به چگونگی استفاده از سرکه و همچنین جوش شیرین برای تمیز کردن لباس ها و حتی خود دستگاه اشاره شد. نه تنها می توان با استفاده از سرکه داخل ماشین لباسشویی را تمیز کرد، بلکه می توان بدنه و برخی قسمت های دستگاه را با این روش تمیز کرد. توجه کنید که حتما از سرکه سفید برای این کار استفاده کنید تا دچار مشکل نشوید.

 

  

 

اشتراک‌گذاری

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *