امروز:22 ژوئیه, 2024
همه چیز در مورد شورتکس یا شورت قاعدگی

همه چیز در مورد شورتکس یا شورت قاعدگی

به دلیل شرایط فیزیک بدنی خاصی که بانوان دارند، برای راحتی بیشتر آنها، استفاده از شورت های پریودی و یا شورتکس در دوران قاعدگی پیشنهاد می شود. این شورت ها مختص استفاده در این دوران بوده و به سبب همین نیاز طراحی و تولید شدند.

در ادامه این مطلب می خواهیم برای اطلاعات بیشتر شما، هر آنچه درباره ی شورت پریودی می دانیم با همراهان فروشگاه اینترنتی بافیلو به اشتراک بگذاریم.

شورت پریودی یا شورتکس چیست؟

شورتکس یا شورت پریودی که شبیه انواع شورت های معمولی به نظر می رسند، دارای فاق بلند و سه لایه پارچه که لایه اول از جنس مشبک، یک لایه پارچه معمولی و لایه ای از جنس نخ است. به شورتکس ها THINKX و یا شورت پشتیبان نیز گفته می شود و در دوران عادت ماهانه می توانید برای راحتی بیشتر از آن استفاده کنید.

بهترین جنس شورت قاعدگی چیست؟

بهترین جنس شورت قاعدگی چیست؟

از آنجایی که این لباس زیر ها با اندام خصوصی زنان در تماس هستند و به دلیل حساس بودن این ناحیه، باید توجه زیادی به جنس آن شده تا بعدا دچار مشکل نشوید. شورتکس ها دارای جنس های مختلفی از جمله نخی، پلاستیکی، ویسکوز و … هستند. جنس نخی آن به علت تنفس پذیری بالا برای استفاده در این دوران بسیار پیشنهاد می شوند.

انواع مدل های شورت قاعدگی یا شورتکس کدام ها هستند؟

در اینجا می خواهیم انواع شورت پریودی را معرفی کرده تا انتخاب آن با در نظر گرفتن شرایط خود، راحت تر باشد. لباس زیر های پریودی یا شورتکس ها به طور کلی به دو دسته تقسیم می شوند. شورتکس معمولی و شورتکس جیب دار که در ادامه به توضیحات آن ها خواهیم پرداخت.

شورتکس معمولی یا عادی: این نوع از شورتکس ها طراحی بسیار ساده ای دارند و برای استفاده روزانه کاملا مناسب بوده و فاقد جیب هستند.

شورتکس جیب دار: شورتکس جیب دار از مدل های رایج و محبوب برای استفاده در دوران پریودی بوده که در این نوع لباس زیر یک جیب در جلوی آن طراحی شده و می توان از آن به عنوان نگهدارنده کیسه ی آب گرم، پد بهداشتی و … استفاده کرد.

مزایای استفاده از شورتکس چیست؟

مزایای استفاده از شورتکس چیست؟

برای اینکه متوجه مزایای فوق العاده این مدل از لباس زیر ها شوید بهتر است تا در ادامه مطلب همراه ما باشید. از جمله مواردی که می توان به عنوان مزایای استفاده از این لباس زیر زنانه نام برد، جلوگیری از نشت خون است. همانطور که گفته شد شورتکس ها دارای سه لایه پارچه بوده که با این وجود شما می توانید با خیال راحت به فعالیت های روزانه خود رسیدگی کرده و دیگر نگران کثیف شدن لباس های خود نباشید. همچنین در روز های آخر دوران قاعدگی به دلیل قابل شستشو بودن شورتکس، از پد یا نوار بهداشتی استفاده نکنید.

از مدل های جیب دار این لباس زیر ها هم می توانید به عنوان نگهدارنده کیسه آب گرم در روز هایی که دردها و گرفتگی های شدید دارید استفاده کرده و همچنین فاق بلند این نوع از شورت ها پوشش دهنده شکم و کاهنده درد های پریودی هستند.

معایب شورت های پریودی چیست؟

به دلیل مزایای زیاد این لباس زیر، نمی توان به عیب خاصی از این شورت اشاره کرد. تنها نکته قابل بحثی که می توان به آن پرداخت قیمت این شورت است که به دلیل نجات بخش بودن در روز های سخت باید از آن چشم پوشی کرد. ناگفته نماند که قابلیت های بسیار شورتکس سبب این اختلاف قیمت با شورت های معمولی شده است.

نحوه شستن شورت پشتیبان چگونه است؟

نحوه شستن شورت پشتیبان چگونه است؟

اگر در لباس زیرتان لکه خون دیده شد بهتر است آن را با آب سرد و با کمک دستانتان بشویید. به جای استفاده از شورت یکبار مصرف می توانید شورتکس را چندین و چند بار شسته و استفاده کنید. از دیگر موارد مهم در شستشوی لباس زیر شورتکس، استفاده از شوینده های مخصوص لباس زیر است. بهتر است بعد از شستشو به منظور خشک شدن، شورت را در معرض نور خورشید قرار داده تا میکروبهای آن از بین بروند.

آیا می توان شورتکس را جایگزینی برای پد بهداشتی دانست؟

شورتکس به دلیل لایه محافظ موجود در آن، تنها عمل جلوگیری از نشت خون به لباس را بر عهده داشته و استفاده از آن در دوران پریودی به تنهایی کافی نیست. چرا که اگر خونریزی شما در این دوران زیاد باشد، باید حتما از پد یا نوار بهداشتی استفاده کرده، البته که از این شورت در روز های آخر پریود، زمانی که حجم خونریزی بسیار کم بوده استفاده کنید.

ویژگی شورت پریودی با کیفیت چیست؟

اگر با ویژگی های بسیار این شورت آشنا شوید، بی شک شما هم خواهان استفاده از آن در دوران عادت ماهانه خود خواهید شد. به چند مورد از ویژگی های آن در زیر پرداخته ایم:

فاق بلند: فاق بلند در این شورت سبب جلوگیری از نشت خون در هنگام خواب و کاهش دل دردهای شدید در این دوران شده است.

آمادگی قبل از پریود: اگر تاریخ دقیق عادت ماهانه خود را به یاد نمی آورید یا گاهی به دلیل مشغله فراوان آن را فراموش می کنید، شورتکس بهترین گزینه برای استفاده قبل از عادت ماهانه است. چرا که اگر به صورت ناگهانی پریود شدید، نشت خون به لباس هایتان سبب نگرانی شما نخواهد شد.

لایه ای با قدرت جذب بالا: در این مدل از شورت ها علاوه بر لایه نخی و پارچه معمولی، لایه ای دیگر از جنس مشبک وجود دشته که سبب جذب بالای خون و جلوگیری از نشت آن به لباس شده و می توانید آن را با خیال راحت استفاده کنید.

750.000 تومان 585.000 تومان خرید کنید

قیمت شورتکس

85.000 تومان 55.000 تومان خرید کنید

قیمت شورتکس

قیمت شورت های پریودی بسته به نوع کیفیت آن متفاوت است. با اینکه این مدل از شورت ها هزینه ی بالا تری نسبت به لباس زیرهای ساده و معمولی دارند، اما دارای معایب بیشتری نیز هستند. شما می توانید برای خرید شورت مورد نظر خود به فروشگاه اینترنتی بافیلو مراجعه کنید.

برای داشتن اطلاعات بیشتر در رابطه با بهترين شورت مناسب برای دوران قاعدگی کلیک کنید.

سخن پایانی

در این مطلب کاملا شما را با شورتکس یا شورت قاعدگی آشنا کردیم و به بهترین جنس، مزایا و معایب و ویژگی های آن پرداختیم. همچنین به این موضوع که نمی توان شورتکس را جایگزینی برای پد بهداشتی دانست و فقط در روز های آخر پریودی و با توجه به میزان کم خونریزی قابل استفاده است، اشاره شد.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *