امروز:29 مه, 2022

شورت نخی یا گیاهی

شورت نخی یا گیاهی ؟ قبل از این که به این سوال جواب دهیم باید اطلاعاتی در مورد شورت نخی و گیاهی داشته باشید تا بتوانید مقایسه صحیح و درستی را داشته باشید پس تا آخر این مقاله با بافیلو مگ همراه باشید.

شورت گیاهی چیست ؟

شورت های گیاهی یکی از روش های حیله گری تولید کنندگان بود که فروش بیشتری داشته باشند و از کلمه گیاهی سو استفاده کردند تا کاربران را برای خرید تحریک کنند، به صورت اصولی باید در شورت های گیاهی از الیاف طبیعی استفاده شود البافی مانند پنبه ولی تولیدکنندگان این حیله را برای فروش استفاده کردند و در لباس های به اسم گیاهی از الیاف مصنوعی و پلاستیکی استفاده کردند.

در اوایل تولید می گفتند که در این شورت ها از الیاف نانو ساخته می شود ولی اینگونه نیست و هیچ الیاف نانویی در لباس های گیاهی بکار نمی رود و فقط ترفندی برای تبلیغ و فروش می باشد.

مزایا و معایب شورت های گیاهی

شورت های نخی مزایا و معایبی دارد که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

فواید شورت های گیاهی :

شورت های گیاهی به دلیل اینکه از الیاف طبیعی ساخته می شوند حساسیت کمتری ایجاد می کنند و نسبت به شورت های نخی بهتر هستند. در شورت های گیاهی از رنگ های مصنوعی استفاده نمی شود و از رنگ های طبیعی الیاف استفاده می شود و این باعث می شود تا با پوست سازگار باشند و باعث ایجاد بیماری های پوستی نشوند.

همچنین بخوانید : راهنمای جامع محاسبه سایز سوتین

شورت های گیاهی یا به صورت کلی لباس زیر های گیاهی به دلیل طبیعی بودن الیاف، تنفس بیشتری نسبت به بقیه شورت ها به بدن می رسانند و این امر باعث می شود تا تعریق بدن دفع شود و از بیماری های قارچی جلوگیری شود.

شورت نخی یا گیاهی

معایب شورت های گیاه :

شورت ها و لباس های زیر گیاهی کشسانی کمتری نسبت به مدل های غیر گیاهی دارند چون از الیاف طبیعی مانند پنبه ساخته می شوند و به خاطر همین موضوع انعطاف کمتری دارند.

رنگ لباس زیر های نخی بیشتر و منتوع تر است ولی در مدل های گیاهی چون از رنگ های شیمیایی و مصنوعی استفاده نمی شود و از رنگ های طبیعی الیاف استفاده می شود تنوع رنگ کمتری دارند و به خاطر همین موضوع به هنگام شستشو کم رنگ تر می شوند و مانند همان روز اول نیستند.

شورت ها و یا لباس های گیاهی علاوه بر اینکه از الیاف طبیعی و گیاهی تولید می شوند اما درصد بالایی از لباس های گیاهی دارای الیاف مصنوعی هستند و از الیاف نانو استفاده شده است و این کار باعث می شود که اسیب ها و بیماری پوستی افزایش یابد.

از عمده ترین معایب و ضرر های شورت ها و لباس ها گیاهی استفاده از الیاف پلاستیک بیشتر در ان ها است که این موضوع باعث تعریق در بدن شده و باعث ایجاد بیماری های قارچی و پوستی می شود، لباس های گیاهی با اسم گیاهی هستند ولی از کلمه گیاهی در این مورد سو استفاده شده است.

همچنین بخوانید : تولیدی لباس زیر زنانه در کرج

الیاف مصنوعی که در لباس های گیاهی مورد استفاده قرار می گیرند قادر به جذب رطوبت و تعریق نیستند و این کار باعث می شود تا در فصل های گرم سال تعریق بیشتر باشد و باعث عرق سوز شدن اندام های بدن می شود و در استفاده طولانی مدت باعث بیماری های پوستی و قارچی می شود.

از مضررات دیگر لباس ها و شورت های گیاهی استفاده از رنگ های شیمیایی و غیر طبیعی برای ایجاد تنوع بیشتر و افزایش فروش است که باعث می شود رنگ های شیمیایی از طریق پوست به بدن جذب شود و باعث ایجاد بیماری شوند.

شورت نخی یا گیاهی

شورت نخی چیست ؟

شورت نخی یا همان پنبه که از الیاف طبیعی ساخته میشود هیچ گونه مواد شیمیایی ندارد و ضرری  نمی رساند. کلا هر لباسی که از جنس نخ تولید میشود ویژگی های بسیاری دارند که می توان به جاذب رطوبت بودن ، قابل شست و شو بودن ، سبک و لطیف و ….. اشاره کرد. از مهمترین ویژگی های این نوع شورت ها زد حساسیت بودن آن ها است.

تفاوت شورت نخی و گیاهی در چیست

نحوه تولید شورت های گیاهی به گونه ای است که جذب رطوبت و عرق کمی را به همراه دارند این مورد سبب شده تا برای استفاده های طولانی مدت مناسب نباشد. چون به دیلی عدم جذب رطوبت سبب ایجاد انواع قارچ و باکتری در نواحی تناسلی می شود.

همچنین بخوانید : زیر لباس عروسی چی بپوشم ؟

اما شورت نخی کاملا خلاف شورت های گیاهی هستند ، علاوه بر جاذبه قوی ناقل هوا هم هستند به همین دلیل از ایجاد انواع باکتری و عفونت جلوگیری می شود.

عموما پزشکان استفاده از شورت نخی یا شورت های نانو با کیفیت را برای استفاده مردم به خصوص بانوان توصیه می کنند. این نوع لباس ها به دلیل نخ بودنشان هوا را به راحتی از خود عبور میدهند به زبانی ساده تنفس پذیر هستند و این ویژگی سبب می شود تا پوست بدن با هوا ارتباط مستقیم داشته باشد به همین دلیل از انواع باکتری و عفونت جلوگیری می شود.

شما میتوانید انواع پوشاک مورد نیاز خود را مانند بچگانه ، مردانه و زنانه را با قیمت مناسب و کیفیت بالا از فروشگاه اینترنتی بافیلو خریداری کنید و تجربه ی خرید امن و مطمئن را داشته باشید.

شورت نخی یا گیاهی

برای خرید انواع لباس زیر و سوتین  فروشگاه اینترنتی بافیلو مراجعه فرمایید.

شما می توانید انواع لباس های زنانه ، مردانه و بچگانه را با بهترین کیفیت از طریق فروشگاه بافیلو خریداری کنید، بافیلو یک فروشگاه اینترنتی محصولات لباس می باشد که کیفیت بالا و جذابیت را برای شما به ارمغان می آورد .

نکات پایانی بافیلو  

در این مطلب درباره شورت نخی یا گیاهی به بحث و گفت و گو پرداختیم. شما کاربر گرامی بافیلو در قسمت نظرات و پرسش‌ها نیز می‌توانید دیدگاه‌ها و تجربیاتتان را در اختیار ما و دیگر مخاطبان قرار دهید.

اشتراک‌گذاری

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *