7 دسامبر, 2021
راهنمای جامع محاسبه سایز سوتین

راهنمای جامع محاسبه سایز سوتین

سایز سینه ( سوتین ) من چه قدر است . این سوال اکثر دختران و خانم ها است و همیشه دغدغه این را دارند که هنگام خرید سوتین آیا اندازه من خواهد شد یا خیر ؟  تا آخیر این مقاله با بافیلومگ همراه باشید تا با نحوه محاسبه سایز سینه و اطلاعات کلی در مورد آن آشنا شوید. در قدم اول باید با خود سوتین آشانا شوید و بدانید اصلا سوتین چیست؟

پیش نیازمحاسبه سایز سوتین

سایز دور سینه و زیر سینه دو سایز اساسی است که هر فرد برای محاسبه سایز سینه خود باید آن را بداند. در کل برای محاسبه سایز سوتین میتوان از اینچ یا سانتی متر هم استفاده کرد. اما چون استاندارد سایز سوتین به اینچ می باشد پس محاسبه ما هم به صورت اینچ خواهد بود. ( هر اینچ معادل =  ۲٫۵۴ سانتی متر )

محاسبه سایز سوتین

در مرحله اول باید اندازه زیر سینه را محاسبه کنیم. اول یک سوتین بپوشید که کاملا احساس راحتی کنید.بعد یک سانتی متر بیاورید روی قفسه سینه و زیر خط سوتین را اندازه بگیرید.

 این چند نکته را هنگام اندازه گیری رعایت کنید

متر را معمولی دور سینه نگه دارید نه زیاد شل و نه زیاد سفت ، مطمئن باشید متر صحیح قرار گرفته باشد و پیچیدگی خاصی نداشته باشد. اگر بتوانید جلوی آینه این کار را انجام دهید که خیلی عالی میشود.

در مرحله دوم محاسبه سایز سوتین باید کاپ سینه را اندازه بگیریم . در این مرحله هم باید همان سوتین مرحله قبلی روی تنتان باشد. سعی کنید اندازه گیری از نوک سینه هایتان انجام دهید تا سایز بزرگ ترین بخش سینه در بیاید.نکات اندازه گیری که اشاره کردیم در این مرحله نیز صدق میکند و باید قام به قام آن ها را انجام دهید و رعایت کنید

اگر خودتان نمیتوانید اندازه گیری را انجام دهید میتوانید پیش فرد متخصص یا خیاط بروید تا اندازه گیری را برای شما انجام دهد.

همچنین بحوانید : شورت زنانه عروسکی

راهنمای جامع محاسبه سایز سوتین

محاسبه سایز سینه

بعد از این که اندازه ها به دست آمد میرسیم به نحوه محاسبه سایز سینه که به صورت استاندارد از A تا G  نام گذاری می شود. یک فرمول وجود دارد که به راحتی با دانستن اعداد میتوان به سایز سینه رسید

فرمول محاسبه سایز سینه به این شکل است : اندازه دور سینه – اندازه زیر سینه = اندازه کاپ سوتین

برای درک بهتر به این مثال توجه کنید . فرض کنید اندازه کاپ سینه خانمی 37 اینچ و و اندازه زیر سینه 34 اینچ می باشد پس این نتیجه حاصل میشود که اندازه کاپ سوتین برابر 3 اینچ ( معادل کاپ C ) است.

در جدولی که برای شما قرار دادیم میتوانید به راحتی سایز سوتین خود را به دست آورید . همانطور که در اول مطلب ذکر شد اندازه گیری سوتین به صورت اینچ انجام میشود اما برای راحتی شما کاربران عزیز ما معادل سانتی متری اینچ ها را هم قرار داده ایم . تا به راحتی بتوان فرایند محاسبه اندازه گیری را انجام داد.

جدول سایز بندی کاپ سوتین

سایز اروپایی کاپ سوتین (EU) سایز انگلیسی کاپ سوتین (EN) سایز کاپ سوتین به سانتی متر سایز کاپ سوتین به اینچ
AA AA کمتر از ۲.۵ کمتر از ۱ اینچ
A A ۲.۵ ا اینچ
B B ۵ ۲ اینچ
C C ۷.۵ ۳ اینچ
D D ۱۰ ۴ اینچ
E DD ۱۲.۵ ۵ اینچ
F E ۱۵ ۶ اینچ
G F ۱۸ ۷ اینچ
H FF ۲۰.۵ ۸ اینچ
I G ۲۳ ۹ اینچ
J GG ۲۵.۵ ۱۰ اینچ

 

نحوه به دست آوردن اندازه دور سوتین

لازم به ذکر است که این سایز ها نسبت به شرکت سازنده ای که دارند میتوانند مختلف باشند . مثلا سایز 20  دو شلوار کاملا یکسان ولی با دو برند مختلف میتواند اندازه متفاوتی با هم داشته باشند.

یک نکته کلیدی در بدست آوردن سایز دور سوتین گرد کردن عدد است مثلا اگر سایز سینه شما 35.3 است میتوانید آن را به 35 یا عدد 37.6 را به 38 گرد کنید.

در جدول زیر سایز بندی دور سوتین را مشاهده می کنید به سایز اروپایی معروف است ، در ایران هم بیشترین استفاده را دارد که این نوع سایزبندی معمولا بین 60 تا 110 است که پر استفاده ترین این سایز ها اعدادی بین 65 تا 85 هستند.

لازم به ذکر است در این دسته بندی سوتین های مناسب برای دختران جوان یا خانم های با سایز سینه کوچک نیز وجود دارد که معمولا سایز این نوع سوتین ها 60 هستند یا سوتین هایی که فقط دوره سینه را میگیرند .

جدول سایز بندی دور سوتین

سایز اروپایی (EU) سایز انگلیسی (EN) سایز دور سوتین به سانتی‌متر سایز دور سوتین به اینچ
۶۰ ۲۸ ۵۸-۶۲ ۲۸
۶۵ ۳۰ ۶۳-۶۷ ۳۰
۷۰ ۳۲ ۶۸-۷۲ ۳۲
۷۵ ۳۴ ۷۳-۷۷ ۳۴
۸۰ ۳۶ ۷۸-۸۲ ۳۶
۸۵ ۳۸ ۸۳-۸۷ ۳۸
۹۰ ۴۰ ۸۸-۹۲ ۴۰
۹۵ ۴۲ ۹۳-۹۷ ۴۲
۱۰۰ ۴۴ ۹۸-۱۰۲ ۴۴
۱۰۵ ۴۶ ۱۰۳-۱۰۷ ۴۶
۱۱۰ ۴۸ ۱۰۸-۱۱۲ ۴۸

 

سایز خواهر چیست ؟

شما هر سایز در هر نوعی از سوتین را انتخاب کنید مطمئن باشید یک سایز خواهر دارد . سایز خواهر گرچه اندازه هایش با سوتین شما متفاوت است اما کاملا یکی است و فیکس روی سینه می نشیند. یعنی سایز سوتین ها با هم متفاوت هم باشد ولی سایز کلی سوتین یکی است. به زبان ساده میتوان گفت یک سایز بزرگ تر یا کوچکتر سوتین سایز خواهر به شمار می آید.

همچنین بحوانید : شورت زنانه طرح دار

سایز سوتین خواهر

 

۴۲ ۴۰ ۳۸ ۳۶ ۳۴ ۳۲ ۳۰
A
A B
A B C
A B C D
A B C D DD
A B C D DD
A B C D DD
B C D DD
C D DD
D DD
DD

از کجا بداینم سوتین اندازه ما نیست؟

مواردی وجود دارد که با توجه به آن ها میتوانید متوجه بشید که سوتینی که خریداری میکنید اندازه سینه های شما است یا خیر

سیم زیر سوتین پوست شما را عذیت میکند – بند موجود در پشت سوتین هی حرکت میکند و بالاتر می آید – پوشیدن سینه بند سبب گردن درد و کمر درد میشود – سوتین را روی قلاب آخر بند آن میبندید – بند مدام از روی شانه میافتد.

سوتین چیست

سوتین یا همان سینه بند و پستان بند نیز به آن گفته می شود برای پوشش و بالا نگه داشتن سینه های زنان می باشد و امروزه می توان گفت در کل دنیا از سوتین برای پوشش سینه ها استفاده می کنند ولی در برخی کشور ها به خاطر برخی تبعیض های جنسیتی باعث می شود که زنان از سوتین استفاده نکنند.

فواید بستن سوتین

سوتین ها نیز همانند محصولات دیگر دارای فواید و مضراتی می باشند که در این بخش توضیح خواهیم داد.

سوتین ها باعث خوش فرم نشان دادن سینه ها و بدن می شوند

بستن مداوم سوتین باعث جلوگیری از افتادگی سینه ها می شود

بستن سوتین باعث می شود نوک سینه از زیر لباس پوشش داده شود بیشتر مناسب برای ( محل کار/ مکان عمومی / دانشگاه / مهمانی )

راهنمای جامع محاسبه سایز سوتین

همچنین بحوانید : لباس خواب مناسب برای افراد چاق

مدل طراحی و اجزا سوتین

قبل از طراحی سوتین مردم توسط پارچه و لباس های بومی خود را می پوشاندن ولی ، بعد از این طراحی مدرن باعث شد سوتین به بازار بیاید و طرفدار زیادی بین جمعیت زنان و دختران پیدا کند.

به صورت کلی سوتین از چند بخش ساخته می شود که اولین بخش کاپ و یا کاسه ای است که سینه ها در آن ها قرار می گیرند و دومین بخش بند های سویتن است که از کاسه ها تا پشت کمر کشیده شده است و سومین بخش کشی است که دو کاسه سینه بند را به هم وصل کرده و در اخر توسط دو یا سه غزن از پشت و یا جلو بسته می شوند

آیا بستن سوتین ضرر دارد ؟

باید گفت هر لباسی مضررات و مزایا خودش را دارد و هر لباسی برای هر کس و هر زمانی مناسب نیست و باعث بروز مشکل می شود برای مثال در سوتین :

سوتین ها در استفاده طولانی مدت باعث تعریق پستان ها شده و باعث بوجود آمدن عفونت می شوند ( بهتر است برخی اوقات سینه بند را باز کنید )

سوتین ها فنردار و تنگ و یا چسبان اگر در طولانی مودت مورد استفاده قرار بگیرند باعث ایجاد سرطان سینه می شوند

نکته : توصیه می شود سوتین بیش از 8 ساعت پوشیده نشود و بیش از 8 ساعت باعث بروز بیماری می شود ، بهتر است هر 4 ساعت به پستان ها استراحت داده شود.

هنگام خرید سوتین نکاتی وجود دارد که باید به آن ها توجه کنید

همیشه هنگام خرید لباس نکاتی وجود دارد که باید به آن ها توجه کافی را به خرج دهید و صرفا به زیبایی و شیک بودن توجه نکنید چون ظاهر لباسی که میخرید بعد چند روز عادی میشود اما کیفیت و ویژگی های آن است که همیشه ماندگار است.پس باید دقت کامل را هنگام خرید هر نوع لباسی به خرج دهید.

راهنمای جامع محاسبه سایز سوتین

از مواردی که باید رعایت کنید به شرح زیر است

اندازه استاندارد کاپ سوتین

کاپ سوتین باید کاملا اندازه سینه شما باشد و چین خوردگی نداشته باشد ، اگر سینه از بالای سوتین بیرون زده است نشانه کوچک بودن آن است باید کاپ بزرگتری را تهیه کنید ،

توجه به بند سوتین

حالت قرار گیری بند سوتین باید افقی باشد و کاملا روی کمر قرار گیرد. اگر بند سوتین شل باشد نشانه بزرگتر بودن آن است جای گیری نوک سینه ها باید بین شانه تا آرنج باشند. اگر خلاف این باشد باید تنظیم کنید تا در جای صحیحش قرار بگیرد ، اگر بند زیر سوتین به بدن فشار میاورد پس نشانه تنگ بودن آن است پس یک سایز بزرگتر را تهیه کنید.

اندازه بودن بند سوتین

نحوه قرارگیری بند سوتین باید به صورت راحت و مطمئن باشد به گونه ای که دو انگشت را به راحتی بتوان از زیر بند سوتین عبور داد اگر رد بند سوتین آنچنان روی بدنتان نمیماند و شما احساس راحتی می کنید  پس انتخاب به جا و خوبی کرده اید

فرم سیم سوتین چگونه است

اگر از سوتین هایی استفاده می کنید که فنر دار هستند فنر سوتین کاملا باید روی سینه شما بنشیند و به صورت بی نقص دور سینه ها را به صورت کامل پر کند.

سینه از زیر سیم سوتین بیرون میزند ، استخان قفسه ای سینه سوتین را لمس میکند ، سوتین به سمت داخل فشار داده می شود ، سیم سوتین سبب فشار آمدن به زیر بغل میشود ، سینه ها به طرفین بدن کشیده می شوند.

همچنین بخوانید : شورت آموزشی از کجا بخریم

گرد کردن اندازه سوتین

اندازه سینه هایتان با هم متفاوت است ؟ نگران نباشید از متخصصین لباس زیر اخیرا گفته اند که اگر سایز سینه هایتان با هم فرق دارد میتوانید سوتین مناسبه اندازه بزرگتر را بخرید و به سینه کوچکتر پد اضافه کنید یا برعکس.

این نکته هم هائز اهمیت است که با تغییر فیزیکی بدن سایز سینه ها هم میتواند تغییر کند اگر به تازگی زایمان کرده اید یا ورزش میکند یا …. سبب تغییر سایز سینه می شود.

انواع مختلف سوتین

سوتین ها که طرفداران زیادی دارند و اکثر بانوان به صورت روزانه از آن استفاده می کنند سبب شده تا تولیدی های زیادی به تولید سوتین در طرح  ها و رنگ های مختلف بپردازند به همین دلیل انواع سوتین در طرح ها و رنگ های مختلف در بازار موجود است و میتوانید بسته به لباس و موقعیتی که دارید گزینه مناسب را خریداری و استفاده کنید.

البته بهتر است از هر مدل چند نوع در خانه داشته باشید تا دچار استرس و سردرگمی نشوید و هر کدام را که نیاز داشت داشتید در موقعیت مناسب بپوشید و استفاده کنید

سعی کنید همیشه دو رنگ از سوتین را درخانه داشته باشید یکی رنگ پوست و دیگری به رنگ سیاه چون این دو از پر کاربرد ترین سوتین های موجود هستند و در اکثر موقعیت و زیر اکثر لباس ها میتوان پوشیده و استفاده کرد .

یکی دیگر از سوتین های پر کاربرد که استفاده میشود سوتین با امکان تغییر بند است  تا بتوان با هر مدل از لباسی پوشید.

از دیگر سوتین های مورد نیاز سوتین بدون سیم است تا بتوان هنگام سفر یا مسافرت های طولانی پوشید و از سفر لذت کافی را برد.

از دیگر مواردی که باید به آن توجه کرد فرم سینه است

فرم سینه به چند بخش اساسی تقسیم میشود که میتوان به نوک تیز ، افتاده یا گرد شاره کرد.

سینه هایی با که قسمت پایین آن ها پر هستند : برای این مدل از سینه ها مدل بالکونی پیشنهاد میشود چون قسمت پایین را پر میکند و به خاطر جنس نرمی که دارند انتخاب خوب و مناسبی برای شما خواهند بود.

سینه هایی که قسمت بالای پری دارند : سوتین هایی که کاپشان کل سینه را پوشش میدهند مناسب این افراد هستند البته این نوع سوتین ها هم برای افراد سینه نوک تیر هم کاربرد دارد.

راهنمای جامع محاسبه سایز سوتین

سینه هایی که تمام قسمت ها پر هستند : بهترین گزینه برای این افراد سوتین هایی هستند که بالا و پایین سینه را پوشش دهند  سوتین هایی با کاپ مثلثی یا مدل نیم تنه ای میتواند گزینه مناسبی برای این افراد باشد. این نوع سوتین ها برای خانم هایی که سینه هایشان متمایل به طرفین هست هم میتواند گزینه خوب و مناسبی باشد.

همچنین بخوانید : لباس خواب روبدوشامبر مردانه

سوتین یا لباس زیر چه مارکی بخریم ؟

همانطور که بالا گفته شد سعی کندی چند مدل سوتین در چند طرح و رنگ داشته باشید. البته هنگام خرید باید توجه لازم را داشته باشید تا با کیفیت ترین جنس را به خرید به همین سبب باید خوشنام ترین برند های فعال در زمینه مد و پوشاک را بشناسید و تا حد امکان از آن ها خرید کنید.

لاوین رز  (lA Vie En Rose)، اتام (Etam)، لانژ اند اسلیپ (Lounge and Sleep)، گارودی  و ….از آن دسته تولیدی هایی هستند که در زمینه لباس زیر فعالیت میکنند و بهترین کیفیت را ارائه میدهند همچنین به خاطر سیستم سایزبندی استاندارد و دقیقی که دارند انتخاب و خرید شما را آسان میکنند

شما میتوانید انواع پوشاک مورد نیاز خود را مانند بچگانه ، مردانه و زنانه را با قیمت مناسب و کیفیت بالا از فروشگاه اینترنتی بافیلو خریداری کنید و تجربه ی خرید امن و مطمئن را داشته باشید.

نکات پایانی بافیلو

در این مطلب توضیحاتی در مورد نحوه محاسبه سایز سوتین را با هم بررسی کردیم.  شما کاربر گرامی بافیلو در قسمت نظرات و پرسش‌ها نیز می‌توانید دیدگاه‌ها و تجربیاتتان را در اختیار ما و دیگر مخاطبان قرار دهید.

 

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *