امروز:22 ژوئن, 2024
سوتین اسفنجی چیست؟ مزایا و معایب

ایا سوتین اسفنجی ضرر دارد ؟

ایا سوتین اسفنجی ضرر دارد ؟ این جزو آن دسته سوال هایی است که دغدغه بسیاری از دختران و بانوان بوده و است. سوتین های یا همان سینه بند اسفنجی یکی از مدل های لباس زیر زنان محصوب می شوند که در مدل ها و طرح های مختلفی تولید و روانه بازار می شوند  البته لازم به ذکر است که دارای مزایا و معایبی هستند که در این بخش از بافیلومگ به بررسی این لباس زیر کاربردی خواهیم پرداخت، پس با ما همراه باشید

سوتین اسفنجی چیست ؟

سوتین های اسفنجی از طراحی خاصی بهره می برند که در داخل انها برای راحتی سینه از اسفنج استفاده شده است که این ویژگی باعث شده نرمی و راحتی بیشتری را داشته باشند و احساس خوبی هنگام استفاده به بانوان دست بدهد، این دسته از سوتین ها طرح های متنوع و رنگ های مختلقی تولید می شوند که به دلیل راحتی و تنوع زیاد طرفدار زیادی در بین زنان دارند و جذابیت بیشتری را به بدن و سینه ها می دهند.

مضرات سوتین اسفنجی

استفاده طولانی مدت از این سوتین ها باعث ایجاد تعریق و بعد باعث بیماری های پوستی و قارچی می شوند ولی نسبت به سوتین های ساده احتمال بسیار کم تر است چون بافت اسفنجی دارد و هوا در بین پستان ها در جریان است.

مطلب مرتبط: سوتین فنردار چیست و چه ویژگی هایی دارد

دوم اینکه سعی کنید سوتین های خود را تنگ انتخاب نکنید و سعی کنید سوتین خود را سفت نبندید چون باعث فشردگی در بخش سینه شده و در نهایت به سرطان سینه تبدیل می شود

ولی باید به طور کلی گفت که  اگر از سوتین های اسفنجی به صورت استاندارد استفاده شود، هیچ آسیبی به سینه نمی رساند.

سوتین اسفنجی چیست؟ مزایا و معایب

مزایا و فواید سوتین اسفنجی

 1. به دلیل اسفنجی بودن هوا در بین پستان ها در جریان است
 2. از ابتلا به بیماری های قارچی و پوستی جلوگیری می کند
 3. به علت اسفنجی بودن و فشار کم از بیماری سرطان سینه جلوگیری می کند
 4. باعث فرم دهی به سینه و بدن می شود
 5. باعث بزرگ و حجیم نشان دادن سینه ها می شود
 6. جذابیت بدن و سینه ها را افزایش می دهد

سوتین اسفنجی چیست؟ مزایا و معایب - ایا سوتین اسفنجی ضرر دارد ؟

آیا سوتین های اسفنجی سینه را کوچک می کند ؟

یکسری شعار های تبلیغاتی و حرف هایی بین مردم وجود دارد که سوتین های اسفنجی باعث کوچک شدن سینه ها  می شوند که باید گفت خیر چنین سخنی واقعیت ندارد و به صورت علمی تایید نشده است و فقط می توان گفت که سوتین ها از افتادگی و بزرگ شدن سینه ها جلوگیری می کنند.

مطلب مرتبط: خوابیدن با سوتین چه ضررهایی دارد؟

تاثیرات سوتین اسفنج دار بر روی سینه ها

 • سینه ها را جذاب نشان می دهند.
 • از افتادگی سینه و پستان ها جلوگیری می کند.
 • از بزرگ شدن پستان ها در طول زمان جلوگیری می کند.
 • بالا تنه و بدن را جذاب و خوش فرم نشان می دهد.
 • فشار بر روی سینه ها را کاهش داده و خطر ابتلا به سرطان را کاهش می دهد.

به دلیل اسفنجی بودن باعث می شود هوا داخل پستان ها جریان داشته باشد و از بیماری های قارچی و پوستی چلوگیری می کند.

سوتین اسفنجی چیست؟ مزایا و معایب - ایا سوتین اسفنجی ضرر دارد ؟

انواع مدل های سوتین اسفنجی

سوتین های اسفنجی مدل های مختلفی دارند که از دو مدل ان ها می توان به موارد زیر اشاره کرد :

سوتین اسفنجی فنردار

این مدل سوتین ها در ظاهر هیچ فرقی با سوتین های کش دار ندارند ولی فقط یک بخش متفاوت است که ان هم بند های سوتین است که در مدل های فنر دار از فنر استفاده شده و تنگ تر هستند و فشردگی زیادی دارند و اگر کیفیت مناسبی نداشته باشند احتمال دارد در طولانی مدت باعث زخم شدن پوست و پستان ها شوند.

سوتین اسفنجی کش دار

این مدل سوتین ها دوباره در ظاهر هیچ فرقی با سوتین های فنردار ندارند ولی فقط یک بخش متفاوت است که ان هم بند های سوتین است که در مدل های کش دار از کش پارچه ای یا بی رنگ استفاده شده ، این مدل راحتی بیشتری در مقایسه با مدل فنردار برای زنان دارد و به خاطر همین پرفروش و پرطرفدار است.

لازم به ذکر است که به دلیل استفاده اسفنج در این دسته از سوتین ها باعث شده است که سینه خوش فرم و بزرگ تر دیده شود که مورد پسند خیلی از دختران و خانم ها است.

سوتین اسفنجی چیست؟ مزایا و معایب - ایا سوتین اسفنجی ضرر دارد ؟

تفاوت سوتین اسفنجی و ابری

سوتین ابری نوعی سوتین اسفنجی است و فرقی ندارد ولی با نام سوتین ابری نیز شناخته می شود. سوتین های ابری یا همان اسفنجی در مدل ها و طرح های گوناگون تولید می شوند و طرح های گلدار و… دارند که باعث می شود طرفدار زیادی پیدا کند.

ایا سوتین ابری ضرر دارد

سوتین ابری جزو زیر شاخه های سوتین اسفنجی به شمار می رود و آنچنان فرقی با آن ندارد به همین دلیل اگر از این سوتین به صورت استاندارد استفاده شود هیچ ضرری برای پستان ها ندارد و می توان با خیال راحت از آن استفاده کرد.

سوتین چیست

سوتین جزو لباس زیر زنان به حساب می آید، معمولا خانم از اولین روز های سن بلوغ که با رشد سینه همراه می شود از سوتین استفاده می کنند.

سوتین جزو لباس زیر های جدایی ناپذیر دختران و زنان به حساب می آید

بیشترین سوتین هایی که در بازار موجود هستند معمولا با با دوکاپ و دو بند همراه هستند. البته کارایی سوتین ها به گونه ای است که تولید باید با این روش باشد تا بتوان از آن ها بهترین استفاده را کرد.

آرزوی هر بانویی است که سینه های خوش فرم با سایز مناسب داشته باشد. اما در جامعه ای که زندگی می کنیم چه در ایران و چه در خارج، بعضی از زنان و دختران از سایز و فرم سینه خود راضی نیستند.

به همین دلیل سعی می کنند با سوتین ها خوش فرم و نسبتا بزرگتر نشان دهند، استفاده سوتین علاوه بر افزایش سایز سینه سبب افزایش اعتماد به نفس دربانوان می شود.

طراحی سوتین

امروزه روز با پیشرفت تکنولوژی و افزایش نیاز بین عموم مردم، سوتین ها در نقش ها و مدل های زیادی تولید و روانه باز می شوند که هنوز بعضی ها هستند که از کاربرد و نحوه استفاده آن اطلاعی ندارند.

تا چند دهه پیش به گونه ای بود که  سوتین فقط یک کاربرد داشت آن هم سفت نگه داشتن سینه بود که معمولا رابط کاربری خوبی نداشت و هنگام پوشیدن سبب عدم راحتی کاربر میشد.

اما مروزه تولید کنندگان این دسته از پوشاک زیر زنانه سوتینی تولید و روانه بازار می کنند که از آخرین متد های روز دنیا بهره گرفته و از با کیفیت ترین پارچه ها در تولید آن استفاده شده است.

این سوتین‌ها هم جنبه زیبایی داشته، هم سلامت سینه و بافت آن را به خطر نمی‌اندازد و از طرفی در خوش فرم نشان دادن آن بسیار کمک می‌کند. همانطور که پیش تر هم ذکر شد بعضی از بانوان از سایز سوتین خود راضی نیستند، به همین بهترین راهی که می توان تا حدودی این دغدغه را بهبود بخشید استفاده از انواع سوتین است.

ایا سوتین اسفنجی ضرر دارد ؟

انواع سوتین

 • خانم هایی که دارای سینه های بزرگ و افتاده هستند، عموما از سینه بند هایی استفاده می کنند که سینه آن ها را از سایز خودشان کوچک تر نشان دهد و آن را به سمت بالا متمایل می کند که ظاهر سینه را زیبا و شیک نشان می دهد.
 • خانم ها و دخترانی هستند که مشکل کوچکی سینه دارند، تولید کنندگان به این فکر افتاداند که برای این دسته از دختران هم سوتین هایی تولید کنند که سینه هارا پر پشت و جذاب تر نشان دهد. ( سوتین های اسفنجی برای این دسته از افراد مناسب ترین سوتین است)
 • بعضی از لباس های مجلسی هستند که یقه بازتری دارند که برای این که ستونی نمایش داده نوشد می توانند از دکلته و و بند های نامرئی استفاده کنند تا به جذابیت آن ها بی افزاید.

چرا باید سوتین ببندیم ؟

سینه ی خانم ها متشکل از چربی و عضله است که حالت آن توسط رگ های موجود در آن حفظ می شود همچنین وزن سینه ها توسط شانه و گردن حفظ می شود و از طرفی عظلات گردن سعی در حفظ فرم سینه ها دارد که این موضوع باعث وارد شدن فشار بر عضلات گردن و شانه می شود اما پوشیدن سوتین کمک بسیار بزرگی به شانه و عضلات گردن می شود مخصوصا به خانم هایی که سینه های بزرگی دارند همچنین پوشیدن سوتین باعث از افتادگی سینه ها جلوگیری می کند و اجازه نمی دهد عضله های موجود در آن تحلیل شوند

در صنعت مدلینگ نیز سوتین به عنوان یک لباس زیر که باعث زیبا تر ایستادن سینه ها در لباس می شود شناخته می شود.

چرا نباید سوتین بپوشیم؟

از مهم ترین دلایلی که بسیاری از مخالفان سوتین آن را عنوان می کنند این است که سوتین باعث به وجود آمدن سرطان پستان می شود همچنین این افراد معتقد هستند که سوتین باعث فشار بر غدد لنفاوی شده و این فشار به تدریج باعث به وجود آمدن توده های سرطانی می شود.

برخی از مخالفان پوشیدن سوتین می گویند که پوشیدن سوتین باعث تنبل شده بافت سینه ها می شود و در صورت نپوشیدن سوتین بافت عضلانی قوی می شود اما مسئله ی مهم این جاست که سرطان ناشی از پوشیدن سوتین به صورت علمی ثابت نشده است و همچنین خوش فرم شدن سینه ها با پوشیدن سوتین به صورت علمی ثابت نشده است

از دلایل دیگر مخالفان بستن سوتین می توان به این مسئله اشاره کرد که می گویند به دلیل ایجاد رطوبت در داخل سوتین، امکان رشد قارچ ها و باکتری ها داخل آن افزایش می یابد همچنین پوشیدن سوتین تنگ باعث حساس تر شدن بیشتر سینه ها می شود

شما می توانید انواع لباس های زنانه ، مردانه و بچگانه را با بهترین کیفیت از طریق فروشگاه بافیلو خریداری کنید، بافیلو یک فروشگاه اینترنتی محصولات لباس می باشد که کیفیت بالا و جذابیت را برای شما به ارمغان می آورد .

فواید بستن سوتین

سوتین ها نیز همانند محصولات دیگر دارای فواید و مضراتی می باشند که در این بخش توضیح خواهیم داد.

 • سوتین ها باعث خوش فرم نشان دادن سینه ها و بدن می شوند
 • بستن مداوم سوتین باعث جلوگیری از افتادگی سینه ها می شود
 • بستن سوتین باعث می شود نوک سینه از زیر لباس پوشش داده شود برای مثال مناسب برای ( محل کار/ مکان عمومی / دانشگاه / مهمانی )

تفاوت نیم تنه با سوتین

سوتین ها جزو ضروری ترین لباس هایی است که هر خانمی باید داشته باشد زیرا سوتین ها سبب پوشانندگی سینه، حمایت از بافت پستان ها، فرم دهی و جلوگیری از آسیب و افتادگی سینه می شوند.

عدم بستن سوتین در بلند مدت عوارضی دارد که بعضی از آن ها جبران ناپذیر هستند.

 

اما نیم تنه ها بیشتر برای زیبایی بخشیدن به اندام فرد و افزایش جذابیت تولید و روانه بازار شده اند. البته لازم به ذکر است بین نیم تنه های تولید شده نیم تنه های ورزشی علاوه  برا افزایش جذابیت برای نگه داری سینه ها از تکان خوردن هنگام انجام فعالیت های ورزشی تولید شده است.

ایا سوتین اسفنجی ضرر دارد ؟

همچنین بخوانید: خوابیدن با سوتین چه ضررهایی دارد؟

استفاده از نیم تنه در طولانی مدت توصیه نمی شود زیرا نیم تنه ها بیشتر جنبه فانزی و شیک پوشی دارند که در نقش و نگار های مختلف موجود هستند که استفاده طولانی مدت از آن بر خلاف سوتین ها توصیه نمی شود.

نیم تنه ها داری بند هستند که این بند ها نقش نگه داری سینه ها ارا ایفا می کند اما سوتین ها چه با بند چه بدون بند برای نگه داری سینه ها تولید شده اند.

در کل می توان گفت اصلی ترین دلیلی که سوتین تولید شده برای سالم نگه داری از سوتین است اما اصلی ترین دلیل تولید نیم تنه ها زیبای و خوش اندام نشان دادن فرد است.

نکات پایانی بافیلو  

در این مقاله به بررسی سوتین اسفنجی برای بانوان و دلایل بستن و نبستن سوتین پرداختیم و پاسخگوی این سوال بودیم که چرا باید سوتین ببندیم ؟ شما هم می توانید نظرات خودتان را در مورد بهترین سوتین برای ما در سایت بافیلومگ کامنت کنید.

کارشناسان و طراحان بافیلو سعی کرده‌اند که کاربران نهایت لذت را از خرید خود ببرند. شما به راحتی می‌توانید در محصولات جستجو کنید، گروه‌های مورد نظر را انتخاب یا محصولات را بر اساس ویزگی‌های مختلف فیلتر کنید.

 

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *