امروز:29 مه, 2022
چرا شورت می پوشیم؟

چرا شورت می پوشیم؟

در این مقاله قصد داریم به جواب این سوال بپردازیم که چرا شورت می پوشیم و آیا فایده ای دارد یا خیر؟  نپوشیدن شورت معایبی دارد که دانستن آن ها نا خودآگاه همه را ترغیب می کند تا از این لباس زیر استفاده کنند. پس تا آخر این مقاله با بافیلو مگ همراه باشید.

کاربرد شورت چیست و چرا از آن استفاده می کنیم؟

از زمان های قدیم مرسوم بوده که همه مردم تلاش به پوشاندن نقاط حساس بدن خود می کردند تا از آن ها محافظت کنند و در درجه دوم از ترشحاتی که خارج می شود پیشگیری  کنند و آن محل ها را خشک نگه دارند.

البته پوشیدن شورت و لباس زیر کاری الزامی نیست و کسی شما را مجبور به پوشیدن آن نمی کند اما مزایایی دارد که بهتر است هر کسی استفاده کند.

چرا شورت می پوشیم؟

عوارض عدم استفاده از شورت؟

همانطور که میدانید لباس های زیر را باید به صورت روزانه عوض کنید و شورت های قبلی را بشورید تا دچار عفونت و … نشوید. زیرا محل های حساس بدن جادب میکروب ها هستند و در محیط های مرطوب سریع آن ها را جذب می کنند پس باید محیط تمیز و پاکیزه باشد.

حال اگر از لباس زیر استفاده نکنید ، شلوار جینی که موقع خروج از منزل می پوشید یا شلوار هایی در منزل می پوشید نیز دچار میکروب و باکتری می شود به همین دلیل مجبور می شوید که به صورت روزانه آن هارا بشویید. به نظر شم شستن روزانه لباس جین و لباس های راحتی کار درستی است؟

شتسن مداوم لباس های رو سبب آسیب رسیدن به پارچه و درنهایت پاره شدن آن می شود پس بهتر است از لباس زیر استفاده کنیم چون مقاومت بالایی دارند

بعضی از بانوان هم از شورت استفاده نمی کنند و از دستمال کاغذی برای خشک کردن محل های حساس بدن خود استفاده می کنند که کار اشتباهی است زیرا دستمال کاغذی خودش کامل تمیز نیست و ممکن است میکروب های موجود در هوا روی آن بشیندی و تماس آن با بدن باعث انتقال میروب ها شود.

مطالب مرتبط: چرا لباس زیرم زرد میشه

مزایای استفاده از شورت

  • پائین آمدن احتمال آسیب دیدگی پوستی در ناحیه تحتانی بدن
  • جلوگیری از بروز عفونت در دستگاه تناسلی
  • جلوگیری از لک شدن شلوار در اثر تعریق بدن
  • محافظت از دستگاه تناسلی در برابر آسیب‌های احتمالی
  • خشک ماندن شلوار بعد از استفاده از سرویس بهداشتی
  • ممانعت از نشت رنگ لباس به ناحیه تناسلی
  • احساس راحتی و آرامش
  • نیاز کمتر به شستشوی لباس‌های اصلی

کاهش میزان آسیب دیدگی پوستی

طراحی لباس های زیر به گونه ای است که از مناطق حساس بدن محافظت می کنند و جنسی نرم و انعطاف پذیر دارند و نقش دفاع را به نحوی بازی می کنند.

اگر از شورت استفاده نشود به مرور زمان و تماس لباش و شلوار به آن نقاط سبب ایجاد اصطکاک می شود که بسیار درد آور و آزاردهنده می تواند باشد. نوعی بیماری هم در این باره به نام چافینگ وجود دارد که در اثر ساییدگی و تماس شلوار با واژن و مناطق حساس بدن ایجاد می شود.

چرا شورت می پوشیم؟

استفاده از شورت مانع بروز بیماری چافینگ می شود

پیشگیری از بروز عفونت

بروز ترشحات بیشتر از آقایان در بانوان شایع است و بهترین محل برای رشد و تکثیر میکروب به شمار می رود البته رشد و تکثیر میکروب فقط مخصوص بانوان نمی شود با عدم رعایت بهداشت فردی احتمال بروز عفونت در مردان نیز وجود دارد.

اگر از شورت مناسب و با کیفیت استفاده شود ترشحات را به خود جذب می کند و مانع مرطوب شدن مناطق تناسلی بدن می شود. همچنین باعث جریان هوا می شود. که از بروز عفونت ها جلوگیری می کند.

مطالب مرتبط: لباس زیر را در ماشین لباس شویی با این روش بشویید

پیشگیری از لک شدن شلوار

لباس زیر مانع برخورد لکه و ترشحات مناطق تناسلی  به لباس می شود. فرض کنید صبح زود آماده شده اید که به محل کار یا دانشگاه بروید که لکه و ترشحات به لباس و شلوارتان برخورد می کند. این مورد شما را مورد اذیت قرار می دهد و ممکن است در جمع خجالت بکشید.

پوشیدن شورت انواع لکه و ترشحات را جذب می کند و مانع برخورد آن با لباستان می شود

پیشگیری از آسیب های احتمالی

پوشیدن شورت و لباس های زیر از آسیب های احتمالی به خصوص در آقایان جلوگیری می کند.

پیشگیری از خیس شدن شلوار بعد از رفتن به دستشویی

در دستشویی های عمومی یا مثلا در دانشگاه یا محل کار دستمال کاغذی وجود ندارد که فرد با آن خود را خشک کند در این شرابط شورت نقش دستمال را نیز بازی می کند و قطرات آب باقی مانده را به خود جذب می کند اما گر از شورت استفاده نشود شلوار آب و قطرات باقی مانده را به خود جذب می کند و جلوه بعدی به طرف می دهد.

پیشگیری از نشت رنگ لباس

بعضی از لباس و شلوار با تماس با رطوبت رنگ پس می دهند و چون این رنگ ها اکثرا شیمیایی هستند با تماس با  آلت های تناسلی سبب منتقل شدن میکروب و باکتری ها به بدن می شود که عوارض بدی را به همراه دارد.

چرا شورت می پوشیم؟

مطلب مرتبط: چه شورتی بپوشیم ؟

القا حس آرامش و راحتی

شاید در نگاه اول خوش آیند نباشد اما پوشیدن آن از بروز عوارض های جانبی مانند خارش و سوزش جلوگیری می کند، همچنین دختران و خانم هایی که از دامن استفاده می کنند با خیال راحت می توانند بنشینند یا بلند شوند.

عدم نیاز به شست و شوی لباس رو

اگر از شورت استفاده نکنید باید روزانه لباس های خود را بشویید تا میروب و باکتری ها از بین بروند جنس لباس های رو هم به گونه ای است که با شست شوی مکرر به  مرور زمان کیفیت خود را از دست می دهند و بعد از مدتی پاره می شوند.

نحوه تولید لباس های زیر به گونه ای است که با شست و شوی روزانه هم کیفیت خود را از دست نمی دهند  و کیفیت خود را سریع از دست نمی دهند در طولانی مدت می توان از آن شورت استفاده کرد.

شما می توانید انواع لباس های زنانه ، مردانه و بچگانه را با بهترین کیفیت از طریق فروشگاه بافیلو خریداری کنید، بافیلو یک فروشگاه اینترنتی محصولات لباس می باشد که کیفیت بالا و جذابیت را برای شما به ارمغان می آورد .

نکات پایانی بافیلو  

در این مطلب درباره خرید از سایت های ترکیه به بحث و گفت و گو پرداختیم. شما کاربر گرامی بافیلو در قسمت نظرات و پرسش‌ها نیز می‌توانید دیدگاه‌ها و تجربیاتتان را در اختیار ما و دیگر مخاطبان قرار دهید.

اشتراک‌گذاری

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *