امروز: 6 ژوئن, 2023
How to calculate bra size

نحوه محاسبه سایز سوتین

یکی از دغدغه هایی که هر خانمی در طول زندگی با آن دسته و پنجه نرم میکند محاسبه سایز سوتین و انتخاب سوتین سیز مناسب است. امروز ما در بافیلو مگ قصد داریم شما را با روش های اندازه گیری سایز سینه اشنا کنیم تا شما بتوانید خودتان در خانه به راحتی سایز سینه خود را اندازه گیری کنید. با ما همراه باشید.

چگونه سایز سینه را تشخیص دهیم؟

اندازه گیری دور سینه و زیر سینه برای تشخیص سایز سینه الزامی میباشد. باید توجه کنید که سایز سوتین ها معمولا بر اساس اینچ اندازه گیری میشود. اندازه گیری سایز زیر سینه: یک سوتین مناسب که در آن احساس راحتی دارید بپوشید.  دقیقا موازی با خط پایینی سوتین و روی قفسه‌ی سینه متر را حرکت دهید و آن را اندازه بگیرید.  مطمئن بشوید که متر بدون هیچ پیچ خوردگی دور سینه قرار گرفته . متر را نرمال نگه دارید. این کار را مقابل آینه انجام دهید تا از صاف بودن متر اندازه گیری اطمینان داشته باشید.

اندازه گیری سایز کاپ سینه: یک سوتین راحت بپوشید از بزرگترین بخش سینه اندازه‌گیری را انجام دهید، کافی است متر را در جایی که نوک سینه قرار دارد بچرخانید. باز هم مطمئن شوید که متر در تمام دور سینه، صاف قرار گرفته و هیچ پیچ خوردگی یا کشیدگی وجود ندارد اگر به اندازه گیری خود اطمینان ندارید از یک فرد دیگر کمک بگیرید.

مطلب مرتبط: چه سوتینی برای افتادگی سینه مناسب است ؟

نحوه اندازه گیر کاپ سوتین

پس از اینکه اندازه دور سینه و زیر سینه را محاسبه کردید باید به سراغ اندازه گیری کاپ سوتین بروید بسیاری از بانوان در این قسمت دچار مشکل هستند و نمیتوانند سایز سوتین خود را به صورت دقیق به دست اورند. فرمول اندازه گیری کاپ سوتین به این صورت است: اندازه‌ی دور سینه منهای اندازه‌ی زیر سینه مساوی اندازه‌ی کاپ سوتین . اندازه سوتین به صورت معمول به واحد اینچ بیان میشود ولی شما میتوانید در جدول زیر اندازه کاپ های سوتین را در واحد سانتی متر مشاهده کنید.

نحوه محاسبه سایز سوتین

نحوه اندازه گیری دور سوتین

باید توجه داشته باشید که سایز بندی های دور سوتین می تواند نسبت به برند ها مختلف متفاوت باشد و اگر شما میخواهید انتخاب دقیق تری داشته باشید بهتر است که از اندازه کاپ سوتین برای انتخاب سوتین استفاده کنید. ولی اگر شما خواستید با استفاده از دور سوتین انتخاب کنید بهتر است که سایز خود را اندازه گیری و آن را رند کنید  البته باید توجه داشت که انواع سوتین برای سنین مختلف از نوجوانی تا بزرگسالی میتواند مختلف باشد و حتی در مواردی فاقد کاپ باشید در جدول زیر می توانید اندازه انواع سایز بندی دور سوتین را در واحد اینچ و سانتی متر مشاهده کنید.

نحوه محاسبه سایز سوتین

سوتین سایز سیستر سایز        

بعضی از سوتین ها با اینکه سایز عددی آنها متفاوت است ولی در اندازه تفاوتی باهم ندارند به این سوتین ها سیستر سایز میگویند . کاربرد این سوتین ها زمانیست که شما میخواهید سوتینی با یک سایز کاپ یا دور سوتین کوچکتر یا بزرگتر انتخاب کنید. اغلب خانمها در انتخاب این سوتین ها دچار سردرگمی می شوند در جدول زیر سایز های سیتر سایز بیان شده است تا دیر شما در این موضوع گمراه نشوید.

 

نحوه محاسبه سایز سوتین

نشانه های نا مناسب یک سوتین

یک سوتین نامناسب میتواند نشانه های مختلفی داشته باشد که نشان دهد از کیفیت خوبی برخوردار نیست نشانه هایی مانند افتادن بند از روی شانه ها و یا بیرون زدن سینه از بالا یا کناره های ان و فشار اوردن بند سوتین به شانه اذیت شدن پوست توسط میله های فلزی داخل سوتینو حرکت کردن بندی پشتی سوتین به سمت بالا میتواند از این نشانه ها باشد.

همچنین بخوانید : شورت اسپلیت چیست ؟

نکاتی برای خرید سوتین مناسب

درست است که  فرم کاپ سوتین بسیارم مهم میباشد ولی حتما باید به بند سوتین نیز توجه کرد چون اثی مستقیمی در فرم و نگهداری از سینه ها دارند بند سوتین باید کامل بر روی بدن شما بنشیند و شما بتوانید دو انگشت را زیر آن جای دهید ار چنین نبود یعنی اندازه سوتین برای شما کوچک است و باید یک سایز بزرگتر تهیه کنید نوک سینه ها باید فاصله شانه تا آرنج قرار بگیرند و اگر چنین نبود باید بند سوتین را تنظیم کنید

کاپ سوتین مناسب

کاپ سوتین باید کاملا صاف بر روی سینه قرار بگیرد اگر سینه شما از اطراف سوتین بیرون میزند باید یک سایز بزرگتر استفاده کنید یا اگر هم از کناره ها خالی دیده میشود بهتر است سوتینی با یک سایز کوچکتر به کار گیرید

فرم فنر سوتین

فنر های سوتین باید  کاملا از اطراف سینه ها را در بگیرند اگر شما در سوتین خود هر یک از حالت های زیر را تجربه کردید باید سایز کاپ سوتین و یا دور آن را تغییر دهید وقتی که فنر های سوتین به بدن فشار آوردن و یا انکه انها بدن را لمس نکنند محل قرارگیری فنر ها قرمز شود در اثر فشار فنر ها از سوتین خارج شده و وارد پوست شوند

اندازه مناسب بند سوتین

بند سوتین باید به گونه ای تنظیم شود که شما بتوانید دو انگشت خود را در زیر ان جای بدهید و بند ان نباید به شانه های شما فشار بیاورد یا بند سوتین بر روی بازوی شما بیفتد

همچنین بخوانید : ایا سوتین اسفنجی ضرر دارد ؟

همانطور که گفته شد اندازه سوتین میتواند به طبع کارخانه و برند تویدی متفاوت باشد بهتر است که شما سایز اصلی و سیستر سایز خود را بدانید

کلام آخر

در این مقاله به بررسی روش های اندازه گیری سایز سوتین پرداختیم. کارشناسان و طراحان بافیلو سعی کرده‌اند که کاربران نهایت لذت را از خرید خود ببرند. شما به راحتی می‌توانید شورت و سوتین، ست لباس زیر زنانه ، لباس خواب و… در محصولات جستجو کنید و همچنین محصولات مورد نظر خود را با بهترین قیمت و کیفیت خریداری کنید.

اشتراک‌گذاری

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *