امروز: 6 ژوئن, 2023

آیا شورت باعث ایجاد عفونت می شود؟

شورت یکی از اصلی ترین لباس های زنانه است که استفاده از آن را در میان بانوان بسیار رواج دارد. اما ضروری است بدانید که در استفاه مکرر از این دست از لباس ها مشکلاتی برای شما به وجود خواهد آمد که در این مطلب به برسی مشکلات و عوارض ناشی از استفاده از شورت نامناسب می پردازیم. با ما همراه باشید.

شورت چیست؟

از آنجایی که لباس های زنانه انواع مختلفی دارد و در طرح ها و رنگ های مختلف وارد بازار می شوند لباس زیر زنانه از جمله پر طرفدار ترین و پر فروش ترین لباس هایی هستند که وارد بازار می شوند. شورت مجموعه ای از لباس های زیر است که به محافظت از نواحی حساس، جذب رطوبت، خشک نگه داشتن نواحی حساس کمک می کند. ولی بایستی به چند نکته در رابطه با پوشیدن و نپوشیدن شورت توجه کنید.

شورت

فواید استفاده از شورت

شورت یکی از لباس های مهم است که برای زنان و مردان استفاده از آن در بیشتر مواقع و با رعایت بهداشت توصیه می شود. از جمله ضرورت های استفاده از شورت می توان به هنگام استفاده از شلوار های تنگ اشاره کرد چرا در صورت عدم استفاده از شورت در این موارد با مشکلات پوستی، عرق سوزی و… رو به رو خواهید شد که این مورد سلامت شما را به خطر می اندازد.

هنگامی از شورت استفاده می کنید به خاطر داشته باشید که هر چند ساعت یک بار که می تواند هر 24 ساعت یک بار به تعویض شورت خود بپردازید. چرا که به دلیل رطوبت امکان رشد باکتری ها فراهم است که در این صورت می توانید شاهد قارچ های پوستی باشید که این یکی از بدتر موارد در روابط زناشویی است.پس قبل از استفاده از شورت مطمئن باشید که می توانید بهداشت استفاده از شورت را رعایت کنید یا خیر.

یک مثال بارز در مورد ضرورت استفاده از شورت در زنان و مردان می توان به مورد زیر اشاره کرد:

به این فکر کنید که هر روز بایستی شلوار جینی خشک و چسبان بر تن کنید، علاوه بر حساسیت و عرق سوزی پوست آیا با خود به آلودگی های موجود در شلوار خود فکر کرده اید؟ شلوار جین از جمله لباس هایی است که دیر به دیر شسته می شوند.از این رو این محیط به دلیل رطوبت و ترشحات نواحی تناسلی محیط مناسبی برای رشد قارچ ها و باکتری ها است.

شاید برایتان جالب باشد بدانید که خانم ها به دلیل مخاطی بودن ناحیه تناسلی خود بیشتر در معرض مشکلات و عوارض ناشی از شورت پوشیدن و نپوشیدن قرار می گیرند. پس حواستان را بسیار در این موارد جمع کنید.

فواید استفاده از شورت

عفونت های ناشی از استفاده از شورت

شاید با خود بپرسید که آیا پوشیدن شورت موجب ایجاد عفونت می شود یا خیر؟ که بایستی جواب داد که بستگی دارد. چرا که اگر اصول بهداشتی را رعایت نکنید حتما دچار عفونت های ناشی از پوشیدن شورت خواهید شد. از جمله عوارض استفاده نادرست از شورت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • عفونت ادارای
  • عفونت واژن
  • تیره شدن ناحیه تناسلی
  • جلوگیری از اکسیزن رسانی مناسب
  • ایجاد ساییدگی
  • ایجاد قارچ پوستی
  • بروز آلرژی
  • محدود شدن گردش خون در قسمت ناحیه تناسلی

اصول بهداشتی استفاده از شورت به این صورت است که شما در ابتدا بایستی ر بیست و چهار ساعت یک بار شورت خود را تعویض کنید چرا که به دلیل رطوبت با مشکلات پوستی مواجه خواهید شد. استفاده طولانی مدت از یک لباس زیر در شما مشکلات زیدی را ایجاد می کند و هم چنین باعث ایجاد بو های نامطلوب در ناحیه تناسلی شما خواهد شد.

دومین اصل استفاده نامناسب از لباس زیر بدین صورت است که پوشیدن طولانی مدت لباس زیر به خصوص اگر از جنس مناسب نباشد مشکلاتی مانند تحریک، حساسیت، زخم، الرژی در پوست می شود. که این مشکلات به دلیل حساس بودن پوست خانم ها در بانوان بیشتر است.

یک نکته جالب توجه وجود دارد که ان این است که برخی از افراد از استفاده از لباس زیر اجتناب می کنند. و هنگام رفتن به دستشویی از دستمال توالت برای خشک کردن خود استفاده می کنند که این موضوع بسیار خطرناک است چرا این موضوع بسیار خطرناک است چرا که موجب ایجاد عفونت های قارچی و تناسلی می شوند.

آیا پوشیدن شورت موجب تیرگی واژن می شود؟

یکی از سوالات اصلی و رایج  بانوان تیرگی واژن و کشاله ران است که اصلی ترین دلیل تیرگی وازن استفاده مداوم از شورت های نامناسب، خیس و مرطوب است. از دیگر مواردی که در تیرگی واژن تاثیر دارند میتوان به مصرف برخی از دارو ها، تنبلی تخمدان ها، مشکلات کبدی، تولید بیش از حد ملانین توسط پوست، خاراندن زیاد پوست، عفونت های مکرر واژن، شیو کردن مکرر موهای زائد، شورت های نامناسب و… از جمله مواردی هستند که در تیرگی واژن نقش دارند.

چه مواردی در ایجاد عفونت واژنی نقش دارند؟

استفاده نامناسب از شورت از اصلی ترین دلایل بروز عفونت در ناحیه تناسلی به خصوص در خانم ها می شود. از این رو ضروری است که در استفاده مناسب از شورت دقت کنید و از پوشیدن مکرر شورت در طول روز، استفاده از شورت های خیس و مرطوب، استفااده از شورت ها بی کیفیت و نامرغوب و…خود داری کنید تا علاوه بر سلامت جسمی از رابطه زناشویی مناسب نیز بهرمند شوید.

کلام آخر

در این مطلب از سایت بافیلو به برسی فواید استفاده از شورت ، عفونت های ناشی از استفاده از شورت، آیا پوشیدن شورت موجب تیرگی واژن می شود؟ و… پرداختیم. امیدواریم که این مطالب برای شما مفید واقع گردد. همچنین شما می توانید با با مراجعه به سایت  بافیلو ،از لباس های راحتی  شورت ، جوراب شلواری و دیدن فرمایید و به آسانی خرید خود را انجام دهید.

اشتراک‌گذاری

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *