امروز: 9 دسامبر, 2023
تفاوت سوتین جک دار و فنر دار چیست؟

تفاوت سوتین جک دار و فنر دار چیست؟

سوتین های جک دار و فنردار که توسط برند ها و طراحان گوناگون لباس زیر تولید و به فروش می رسند، از انواع سوتین های جدید و محبوب در بین بانوان بوده که استفاده از آن بسیار رایج است. این سوتین ها دارای طرح های گوناگون، رنگ ها و سایز های متفاوت بوده، که هنگام خرید بهتر است با توجه به سلیقه و راحتی خود، سوتین مورد نظر را انتخاب کنید.

البته که برخی خانم ها در رابطه با اینکه سوتین فنردار یا جک دار انتخاب کنند دو دل هستند. در این مقاله قصد داریم شما را با سوتین جک دار، فنردار و تفاوت آن ها برای داشتن خرید آسان تر، آشنا کنیم. برای اطلاعات بیشتر با بافیلو مگ همراه باشید.

سوتین جک دار چیست؟

سوتین های جک دار از جمله سوتین های محبوب و پرکاربرد در بین زنان بوده که از آن در اکثر مواقع استفاده می کنند. این سوتین ها دارای جک هایی از جنس اسفنج در کاپ سوتین بوده، که سبب لیفت و بالا رفتن سینه و فرم گیری آن می شوند. همچنین این سوتین فاصله بین سینه ها را کمتر کرده و موجب خوش فرم دیده شدن سینه ها می شود.

 پد های موجود در کاپ سوتین سایز سینه را از آنچه که هست بزرگتر نشان داده، در برخی از مدل ها این کاپ ها به صورت یکپارچه و در برخی دیگر به صورت مجزا است که می توان آنها را از داخل کاپ سوتین جدا کرد. برای اطلاعات بیشتر چگونه سوتین مناسب خودمان را انتخاب کنیم؟ را مطالعه کنید.

سوتین های جک دار چه کاربردی دارند؟

این لباس زیر ها بیشتر برای افرادی که سینه های کوچک با فاصله زیاد دارند و افرادی که دوران شیردهی خود را گذرانده و یا به سبب افزایش سن، سینه های کشیده و افتاده ای دارند، بسیار مناسب است. در نهایت اگر قصد خرید سوتین جک دار را دارید، پیشنهاد ما به شما سوتین های جک دار با پد یکپارچه است.

انواع سوتین های جک دار کدامند؟

انواع سوتین های جک دار کدامند؟

سوتین های جک دار دارای انواع مختلفی بوده که هر یک از آنها دارای کاربرد ها و ویژگی های خاص خود هستند. در زیر به چند مورد از آنها پرداخته ایم:

سوتین جک دار فانتزی

سوتین های جک دار فانتزی دارای ظاهری فانتزی بوده و نسبت به دیگر سوتین ها راحت تر هستند که می توانید روزانه از آن استفاده کنید.

سوتین جک دار مجلسی

سوتین های جکدار مجلسی برخلاف سوتین های فانتزی، دارای ظاهری ساده بوده تا سبب برهم خوردن جلوه لباس مجلسیتان نشود. همچنین این سوتین ها باعث فرم دهی به سینه و لیفت آن شده که برخی برای لباس مجلسی ها با یقه باز طراحی شده اند به گونه ای که، هنگام استفاده از این سوتین کاپ آن از یقه لباس نمایان نمی شود.  

سوتین جک دار دکلته

سوتین های جک دار دکلته، مخصوص لباس های دکلته هستند. با استفاده از این سوتین ها در زیر لباس مجلسی، دیگر نیاز نیست از بند های پلاستیکی نامرئی استفاده کنید. برای اطلاعات بیشتر در رابطه باا سوتین جک دار مطلب کاربرد سوتین جک دار را مطالعه کنید.

سوتین فنر دار چیست؟

سوتین فنر دار چیست؟

سوتین فنردار نوع دیگری از سوتین بوده و در طراحی آنها یک قطعه سیم فلزی نیم دایره در زیر کاپ سوتین قرار می گیرد که سینه ها را خوش فرم تر و در حالت بهتری قرار می دهد. این نوع سوتین ها بر خلاف سوتین های جکدار، فاقد کاپ بوده و از هیچگونه پد و جک در آنها استفاده نشده است.

جنس فنر این سوتین ها آهنی بوده که امروزه نوع پلاستیکی آن بیشتر مورد استفاده قرار گرفته و دارای محبوبیت و خواهان بیشتری است. همچنین نوع پلاستیکی آن مشکلات میله های فلزی از جمله پاره شدن پارچه سوتین و زخم کردن سینه را به همراه ندارد.

تفاوت سوتین جک دار و فنردار چیست؟

به توضیحاتی از سوتین های جک دار و فنردار اشاره شد، حال می خواهیم با تفاوت های آن ها آشنا شویم:

  • یکی از تفاوت های بارز، کاپ این سوتین ها است که در مدل جک دار، کاپ سوتین دارای انواع پد یکپارچه یا جدا شونده است. اما در مدل فنردار، سوتین ها فاقد پد بوده و جنس کاپ آنها از تور و یا پارچه های نازک است.
  • تفاوت دیگر در مدت زمان پوشیدن این سوتین ها است. شما می توانید سوتین های فنردار را ساعت ها بدون تحمل هیچ فشار و اذیتی پوشیده در حالی که از سوتین های جک دار نمی توان در مدت زمان طولانی استفاده کرد.
  • سوتین های جک دار بیشتر برای خانم هایی مناسب هستند که سایز سینه های کوچک با فاصله ی زیاد دارند در حالی که سوتین های فنردار به دلیل توری و یا نازک بودن کاپ، برای کسانی که سینه های نسبتا بزرگی داشته و یا از افتادگی سینه رنج می برند، مناسب است.

سوتین های جک دار چه عوارضی دارند؟

در حالت کلی می توان گفت که استفاده از سوتین های جک دار هیچ عوارضی جز فشار زیاد نداشته، به سبب همین فشار، بهتر است هنگام خواب برای راحتی بیشتر از آن استفاده نشود.

سوتین های فنردار چه عوارضی دارند؟

 سوتین های فنردار بر خلاف جک دار دارای عوارض بیشتری بوده، به سبب فنر فلزی کار شده در زیر این سوتین که باعث اذیت بسیاری از خانم ها شده چرا که این فلز در گذشت زمان و پس از مدتی پارچه سوتین را پاره کرده و سینه را زخم می کند، همچنین به دلیل فشار زیادی که این مدل از سوتین ها به سینه بانوان وارد می کنند، احتمال ابتلا به سرطان سینه را افزایش می دهد. می توانید مطلب سوتین فنردار چیست و چه ویژگی هایی دارد را مطالعه کنید.

 سخن آخر

در این مقاله به توضیحاتی راجب سوتین های جک دار و فنردار پرداختیم. همچنین به تفاوت ها و کاربردهای آن ها اشاره شد. حال با در نظر گرفتن عوارض گفته شده و سلیقه و سایز خود می توانید سوتین مورد نظر خود را از سایت ها و یا فروشگاه های معتبر خریداری کنید. برای خرید انوع سوتین می توانید به سایت فروشگاهی بافیلو مراجعه کنید.

اشتراک‌گذاری

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *