امروز:24 مه, 2024
لباس زیر رو با چی بشوریم؟

لباس زیر رو با چی بشوریم؟

تمیزی لباس زیر بخصوص برای بانوان امری بسیار مهم است که رعایت نکردن بهداشت فردی سبب مبتلا شدن به انواع بیماری ها از جمله حساسیت های پوستی و عفونت قارچی واژن می شود. روش های مختلفی برای شستشوی لباس زیر وجود دارد که با بهره گیری از هر کدام می توان آن را شست.

اما همه این روش ها مناسب نبوده و سبب کاهش کیفیت لباس زیر می شوند. برای اطلاعات بیشتر در رابطه با انواع راه های شستشوی لباس زیر و مواد شوینده ای که می توانیم برای شستن لباس زیر از آن ها استفاده کنیم با بافیلو مگ همراه باشید.

لباس زیر رو با چی بشوریم؟

برای شستشوی لباس زیر شوینده های مناسب و متفاوت زیادی وجود دارند که در زیر به برخی از آن ها اشاره کرده ایم.

سرکه سفید: استفاده از سرکه سفید برای شستشوی لباس زیر زنانه سبب سفیدی و از بین رفتن لکه های موجود روی لباس زیر شده و باکتری ها را به صورت کامل از بین می برد. برای درمان خانگی عفونت قارچی واژن می توانید شورت های خود را با سرکه سفید بشویید.

جوش شیرین: برای از بین بردن باکتری ها و بوی بد لباس زیر راه های شستشوی شورت با جوش شیرین را در پیش بگیرید. می توانید با ترکیب سرکه سفید و جوش شیرین از شر لکه های بجا مانده بر روی لباس زیر که با هیچ چیزی پاک نمی شوند خلاص شوید. 

شوینده های ملایم: شستشوی لباس زیر با صابون گلنار و یا شوینده های ملایم مانند آن از خرابی و افت کیفیت پارچه لباس زیر جلوگیری کرده و سبب از بین رفتن انواع حساسیت های پوستی، خارش و سوزش می شود.

آب گرم: شما می توانید با استفاده از مقداری آب گرم و چنگ زدن ملایم لباس زیر کثیفی های آن را از بین ببرید.

شامپو بچه: شامپو بچه نیز به بافت پارچه هیچ آسیبی نمی رساند و می تواند از ایجاد حساسیت های پوستی جلوگیری کرده و رایحه ای خوش روی لباس زی هایتان باقی بگذارد.

ضد عفونی کننده لباس زیر: برای پاک کردن 99 درصد باکتری های موجود بر روی لباس زیر و بوی بد آن می توانید از ضد عفونی کننده لباس زیر نیز استفاده کنید.

لیمو: شما لباس زیر های سفیدی که بر روی آن ها لکه وجود دارد را می توانید با لیمو شسته و لکه ها را از بین ببرید. استفاده از این روش سبب سفیدی بیشتر لباس زیر هایتان می شود.

شستن شورت با وایتکس چه عوارضی دارد؟

شستن شورت با وایتکس چه عوارضی دارد؟

درست است که وایتکس یک ماده ضد عفونی کننده و سفید کننده است اما شستشوی لباس زیر و شورت با وایتکس ایده مناسبی نیست. چرا که وایتکس رنگ لباس زیر های رنگی را از بین برده و الیاف آن را نابود می کند. همچنین ماده وایتکس برای سلامت بدن مضر است. این ماده سبب ایجاد انواع حساسیت های پوستی و بیماری های دستگاه تناسلی می شود. پس بهتر است برای شستشوی لباس زیر های خود از وایتکس استفاده نکنید.

شستن شورت با صابون گلنار به چه صورت است؟

صابون گلنار یکی از انواع شوینده های ملایمی است که می توان در شستشوی لباس زیر به خصوص شورت از آن استفاده کرد. شستن لباس زیر و شورت با صابون گلنار سبب ثابت ماندن کیفیت پارچه، از بین رفتن باکتری ها، لکه ها و بوی بد لباس زیر می شود. برای شستشوی لباس زیر با صابون گلنار ابتدا داخل یک تشت و یا لگن را با آب ولرم پر کرده و با استفاده از صابون گلنار داخل لگن کف درست کنید.

در مرحله بعد می توانید لباس زیر را داخل تشت انداخته و به آرامی آن را در آب بچرخانید. بهتر است بگذارید لباس زیر در داخل تشت به مدت 10 دقیقه بماند  بعد از آبکشی کامل می توانید آن را در مقابل نور خورشید پهن کرده تا خشک شود.

بهترین روش شستشوی شورت مردانه چیست؟

بهترین روش شستشوی شورت مردانه چیست؟

اهمیت شستشوی شورت مردانه نیز به اندازه لباس زیر های زنانه بوده چرا که با قسمت حساس بدن مرد در تماس است. تصور اینکه شورت مردانه نیازی به شستشو با شوینده های مناسب را ندارد بسیار غلط بوده و باید هر چند روز یکبار به روش صحیح شستشو داده شوند.

استفاده از شوینده و یا روش شستشوی نامناسب باعث بیماری ها و حساسیت های پوستی از جمله خارش، سوزش و اگزما شده و پارچه لباس زیر را از بین می برد. بهترین روشی که می توان برای شستشوی شورت مردانه پیشنهاد داد استفاده از یک تشت و آب ولرم است. با قرار داد لباس زیر در تشت آب می توانید با دست آن را بشویید. اگر هم وقت انجام این کار را ندارید با تهیه کیسه مخصوص شستشوی لباس زیر آن را در داخل ماشین لباسشویی در دور آرام گذاشته تا شسته شود.

سخن آخر

در این مقاله به بررسی انواع بهترین راه های شستشوی لباس زیر زنانه و مردانه پرداخته و در مورد آن ها توضیحاتی دادیم. برای شستشوی لباس زیر بهتر است از شوینده وایتکس استفاده نکنید. این شوینده علاوه بر از بین بردن بافت لباس زیر سبب حساسیت های پوستی می شود. لباس زیر را با ماشین لباسشویی نشویید. استفاده از ماشین لباسشویی با دور تند سبب خراب شدن کش ها و گشاد شدن لباس زیر می شود.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *