امروز:24 مه, 2024

مزایا و معایب سوتین های اسفنجی

سوتین ها انواع مختلفی دارند که امروز در طرح ها و رنگ های مختلف وارد بازار می شوند. استفاده از سوتین از سال های دور در میان بانوان رایج بوده است. در زمان گذشته سوتین نام کرست را به خود گرفته بوده.  در این مطلب در نظر داریم شما را با مزایا و معایب سوتین های اسفنجی اشنا کنیم با ما همراه باشید.

سوتین اسفنجی چیست؟

همان طور که گفتیم سوتین انواع مختلفی دارد. یکی از پر طرفدار ترین سوتین ها، سوتین های اسفنجی هستند. سوتین های اسفنجی از اسفنج ساده و یا فشرده تشکیل شده است. سوتین های اسفنجی همانند دیگر سوتین ها طرح ها و رنگ های مختلفی دارد. سوتین های اسفنجی در شکل دهی، فرم دهی، بزرگ نشان دادن سینه های کوچک نقش مهمی دارد.

خانم هایی که سینه های بزرگ و آویزان دارند بایستی بیشتر از سوتین های اسفنجی استفاده کنند چرا که سوتین های اسفنجی در بالا و خوش فرم نگه داشتن سینه های اویزان نقش مهمی دارند.

از آنجایی که سوتین های اسفنجی از ابر طراحی شده اند میزان ابر استفاده شده در سوتین ها می تواند فرق داشته باشد این تفاوت در سوتین های مختلف در فرم دهی و نحوه ایستادن سینه ها اهمیت زیادی دارد. نکته مهمی که بایستی بدانید این است که هر چه مقدار اسفنج و ابر استفاده شده در سوتین ها بیشتر باشد در خوش فرم نشان دادن سینه ها نقش به سزایی دارد.

در کل سوتین ها جز پوشاک زنانه است که استفاده بیشتری نسبت به دیگر لباس ها دارد. کاربرد کلی سوتین ها خوش فرم نشان دادن سینه ها است که آرزوی هر خانمی را در داشتن سینه های خوش فرم برآروده می کند. استفادا از سوتین از آویزان شدن سینه ها جلوگیری می کند و همچنین به افزایش سایز سینه های نیز کمک می کند.

سوتین اسفنجی

معایب سوتین های اسفنجی

فراموش نکنید استفاده بیش از اندازه از هر نوع سوتینی عوارضی دارد. به عنوان مثال استفاده از سوتین های تنگ، اسفنجی و فنر دار هنگام خواب بسیار مضر و خطرناک است. شاید برایتان جالب باشد بدانید خوابیدن با سوتین جریان خون را با مشکل مواجه می کند. که این مانع در مدت زمان کمی می تواند مشکلات زیر را ایجاد کند:

 • آسیب رساندن به بافت پستان ها
 • گرفتگی عضلات سینه
 • است قلبی
 • تحت فشار قرار گرفتن قلب
 • حساسیت های پوستی ناشی از تعریق
 • خطر ابتلا به سرطان سینه

مطالب مرتبط: مضررات و معایب سوتین اسفنجی 

توجه: یک نکته قابل توجه این است که در هنگام خرید سوتین بایستی سوتین اندازه خود ا خریداری کنید و از خرید سوتین ها تنگ که باعث فشردگی سینه می شود و یا سوتین های گشاد که موجب بد فرمی سینه ها می شود خوداری کنید.

یک نکته مهم در رابطه با سوتین های اسفنجی وجود دارد که دغدغه بانوان است و آن این است که آیا سوتین های اسفنجی باعث کوچکتر شدن سینه ها می شود؟ باید گفت نه خیر. این پیش فرض ذهنی غلط است و از نظر علمی و پزشکی صحت ندارد.

مزایای سوتین های اسفنجی

سوتین های اسفنجی به دلیل خوش فرم و بزرگ نشان دادن سینه ها در میان دیگر سوتین ها فروش بیشتری دارند چرا که خانم ها و دختر های جوان زیبایی و راحتی سوتین های اسفنجی را به سوتین های دیگر ترجیح می دهند.

سوتین های اسفنجی از آن دست ار سوتین ها است که برای هر سن و سایزی مناسب است و هیچ گونه ضرر و آسیبی بانوان را تهدید نمی کند البته اگر استفاده به جا و درستی داشته باشند از هر گونه آسیب و تهدیدی مبرا می شوند. در کل استفاده درست و استاندارد از هر چیزی به خصوص سوتین آسیبی به سینه های شما وارد نمی کند.

در کل سوتین های اسفنجی نه تنها معایب ندارند بلکه مزایای زیادی از جمله جلوگیری از افتادگی سینه ها، خوش فرم نشان دادن سینه و… نقش به سزایی دارند.

تاثیرات سوتین اسفنج دار بر روی سینه ها

از تاثیرات سوتین های اسفنجی می توان به چند نمونه موارد زیر اشاره کرد:

 • سینه ها را جذاب نشان می دهند.
 • از افتادگی سینه و پستان ها جلوگیری می کند.
 • از بزرگ شدن پستان ها در طول زمان جلوگیری می کند.
 • بالا تنه و بدن را جذاب و خوش فرم نشان می دهد.
 • فشار بر روی سینه ها را کاهش داده و خطر ابتلا به سرطان را کاهش می دهد.

نکته: سوتین های اسفنجی به دلیل اینکه از ابر و اسفنج تشکیل شده اند باعث تعریق یا حساسیت های پوستی نمی شوند چرا که جریان هوا به خوبی از این نوع از سوتین ها به خوبی عبور می کند

انواع سوتین های اسفنجی

سوتین های اسفنجی در طرح ها و انواع مختلفی تشکیل شده اند که در کل می توان به دو نمونه از آن ها که بیشتر در بازار عرضه می گردد اشاره کرد:

 • سوتین های کش دار اسفنجی.
 • سوتین های فنر دار اسفنجی .

انواع سوتین

سوتین ها انواع مختلفی دارند که هر کدام کاربرد متفاوتی دارد برای مثال:

 • خانم هایی که دارای سینه های بزرگ و افتاده هستند، عموما از سینه بند هایی استفاده می کنند که سینه آن ها را از سایز خودشان کوچک تر نشان دهد و از سوتینی استفاده کندکه برای افتادگی سینه ها مناسب است.

مطلب مرتبط: چه سوتینی برای افتادگی سینه مناسب است ؟

 • خانم ها و دخترانی هستند که مشکل کوچکی سینه دارند، از سوتین های اسفنجی استفاده می کنند.
 • به هنگام استفاده از لباس های مجلسی بایستی از سوتین های اسغنجی استفاده شود.
 • سوتین های شیردهی که برای بانوان فارق شده که برای نوزاد خود شیر می دهند بسیار مناسب است .

سوتین اسفنجی

کلام آخر

در این مقاله به بررسی سوتین اسفنجی، مزایا و معایب سوتین اسفنجی و …پرداختیم. کارشناسان و طراحان بافیلو سعی کرده‌اند که کاربران نهایت لذت را از خرید خود ببرند. شما به راحتی می‌توانید در محصولات جستجو کنید، سوتین های اسفنجی و همچنین محصولات مورد نظر خود را با بهترین قیمت و کیفیت خریداری کنید.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *