امروز:24 مه, 2024
مزایا-و-معایاب-سوتین

مزایا و معایب سوتین

زنان بعد از دوران بلوغ و شکل گیری سینه هایشان از سوتین استفاده میکنند. از آن به بعد سوتین به بخشی جدا نشدنی از زندگی بانوان تبدیل میشود. سوتین اهمیت زیادی دارد چرا که در بیشتر ساعات روز ان  ها را به تن دارند و نقش بسزایی در حفظ فرم و حالت سینه ها دارد. در سال های اخیر گفته های زیادی مبنی بر پوشیدن یا نپوشیدن سوتین وجود دارد. ما امروز در بافیلو مگ قصد داریم تا به همه مزایا و معایب پوشیدن سوتین بپردازیم. اگر شما هم در این باره سوال دارد با ما در ادامه همراه باشید.

مزایا-و-معایب

چرا باید سوتین بپوشیم؟

سینه بانوان از عضله و چربی تشکیل شده است  و جدا از اینکه سینه ها چه اندازه ای دارند دارای وزن هستند و وظیفه تحمل این وزن را شانه و گردن وزن فرد بر عهده دارد و جاذبه زمین باعث کشیده شدن سینه ها و فشار آمدن به گردن می شود. پوشیدن سوتین علاوه بر اینکه باعث حفظ فرم سینه ها میشود و از بد فرم شدن آنها جلوگیری می کند بلکه از فشار اضافه به گردن جلوگیری میکند کسانی که دارای سینه های بزرگی هستند با نپوشیدن سوتین فشار زیادی را بر گردن خود متحمل می کنند و خود را در معرض آرتروز گردن و آسیب ستون فقرات قرار میدهند. همچنین پوشیدن سوتین باعث زیباتر نشان داده شدن لباس ها میشود.

همچنین بخوانید : شورت اسپلیت چیست ؟

چرا نباید سوتین بپوشیم؟

کسانی که به نپوشیدن سوتین باور دارند عقیده ان ها به این گونه است که پوشیدن سوتین به غدد لنفاوی آنها فشار خواهد آورد. و این فشار به تدریج باعث جمع شدن سلول های سرطانی در این بخش میشود. عده ای دیگری نیز معتقدند که پوشیدن سوتین باعث تنبل شدن عضله های سینه میشود و اگر سوتین نپوشیم باعث میشود در طول زمان عضله سینه قوی تر شود و در طول زمان ا افتادگی سینه ها جلوگیر کند اما واقعیت این است که هیچ یک از آنها تاکنون ثبت نشده است.

به‌علاوه به‌دلیل ایجاد رطوبت و امکان رشد قارچ و عفونت در زیر سینه، بسیاری معتقدند که پوشیدن این لباس، خیلی هم ضروری نیست. به‌علاوه پوشیدن سوتین‌های تنگ، باعث حساس شدن سینه‌ها می‌شود که به‌مرور زمان درد هم به ان اضافه خواهد شد و معتقد هستند که پوشیدن سوتین باعث ایجاد حساسیت های پوستی و بیماری های پوستی مانند قارچ در مناطق مرطوب میشود. استفاده از سوتین ها تنگ و نا مناسب در طول زمان سبب ایجاد در این ناحیه خواهد شد

نپوشیدن سوتین در هنگام خواب

مهم نیست که کسی از طرفداران سوتین باشد و یا از مخالف های پوشیدن آن هر دو گروه به اتفاق بر این موضوع اتفاق نظر دارند که پوشیدن سوتین در هنگام خواب اصلا خوب نیست. یکی از ساده ترین علت هایی که پوشیدن سوتین این است که هنگام خواب راحتی کافی را ندارید و به علت اذیت هایی که در این ناحیه ایجاد میشود کیفیت خواب شما پایین خواهد آمد.

مزایا-و-معایب

پوشیدن سوتین های نامناسب و تنگ و فنر دارد باعث میشود جریان خون در این ناحیه مختل شود

_ در بسیاری از افراد خوابیدن با سوتین، باعث بروز عفونت‌های قارچی در زیر سینه‌ها شده است. به‌دلیل ایجاد فضای گرم و مرطوب در این قسمت، فضایی ایده‌آل برای رشد قارچ‌ها فراهم می‌شود. این موضوع به‌خصوص در مناطقی با هوای گرم و مرطوب بیشتر دیده می‌شود. در این مناطق زنان باید بیشتر مراقب تنفس پوست خود باشند.

_ ایجاد مشکل در روند عملکرد غدد لنفاوی موجود در قسمت سینه، یکی دیگر از عوارض خوابیدن با سوتین است.

_ اگر به‌دلیل سایز بزرگ سینه یا فرم آن یا به‌هر دلیلی امکان خوابیدن بدون سوتین ندارید، از یک سوتین نخی، گشاد و راحت هنگام خواب استفاده کنید.

همچنین در مناطق گرم و مرطوب مخصوصا پوشیدن سوتین هنگام خواب امکان دارد باعث بروز بیماری و ها و حساسیت های پوستی مانند قارچ های پوستی شود پس در این مناطق و آب و هوا بانوان باید بیشتر به تنفس پوستی خود توجه کنند. عدم جریان خون مناسب در این قسمت امکان دارد باعث بروز مشکل در کارکرد صحیح غدد لنفاوی شود. اگر شما به هر علتی مانند بزرگ بودن سینه ها و شکل سینه ها و ناراحت بودن مجبور به پوشیدن سوتین هنگام خواب شدید به شما پیشنهاد میکنیم از یک سوتین نخی نازک راحت و گشاد استفاد کنید که مشکلی برای شما ایجاد نکند.

مطلب مرتبط: چه سوتینی برای افتادگی سینه مناسب است ؟

آیا سوتین عامل ایجاد سرطان سینه است؟!

مقالات و تحقیقات زیادی درباره عوامل ایجاد سرطان سینه انجام شده است که دلایل زیادی را هم برای این امر مشخص کرده اند دلایلی مثل:

  • نقش وراثت
  • تغذیه
  • عدم تحرک و سبک زندگی، استفاده از سوتین هم در برخی مقالات ذکر شده است.

در بعضی از این تحقیقات مشخص شده است که نمونه هایی بودند ک با وجود عدم وجود وراثت بیماری و و تغذیه مناسب و ورزش دچار بیماری شده اند و در این نمونه ها نشان داده شده است که این افراد بیش از 12 ساعت از سوتین در طول روز استفاده میکردند بر همین علت بعضی از دانشمندان معتقدند که پوشیدن سوتین نامناسب و به مدت طولانی امکان دارد باعث فشار به غدد لنفاوی ئر قسمت سینه بشود و باعث ایجاد سرطان سینه بشود. اما پزشکان زیادی هم معتقدند که پوشیدن سوتین هیچ ارتباطی با ایجاد سرطان سینه ندارد و فقط استفاده از سوتین به مدت طولانی میتواند باعث ایجاد درد در این ناحیه شود.

 

مزایا-و-معایب

در هنگام ورزش چه سوتینی بپوشیم؟

 

شایان به ذکر است که پوشیدن سوتین هنگام ورزش از ضرورت ها است. سوتینی که باید در زمان ورزش استفاده میشود باید ترجیحا از الیاف طبیعی استفاده شود که در زمان ورزش بدن از تنفس پوستی خوبی برخوردار باشد و همچنین از اندازه و نگهدارندگی خوبی دارا باشد که از تکان خوردن و جابجایی و حرکت بیش از اندازه سینه ها هنگام ورزش جلوگیری کند

همچنین بخوانید : ایا سوتین اسفنجی ضرر دارد ؟

کلام آخر

در این مقاله سعی کردیم  به بررسی شایعات و همه گفته ها درباره پوشیدن یا نپوشیدن سوتین پرداختیم امیدواریم توانسته باشیم به سوالات شما پاسخ دهیم. کارشناسان و طراحان بافیلو سعی کرده‌اند که کاربران نهایت لذت را از خرید خود ببرند. شما به راحتی می‌توانید شورت و سوتین، ست لباس زیر زنانه ، لباس خواب و… در محصولات جستجو کنید و همچنین محصولات مورد نظر خود را با بهترین قیمت و کیفیت خریداری کنید.

 

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *